Enter your email address:

   
   
Скандал з аероекспресом

Голова ГО "Громадський контроль залізниці" Віктор Гарвона прокоментував у Фейсбуці ситуацію з аероекспресом Київ-Бориспіль.

"Слідом за обговоренням поломок та відмін рейсів до Борисполя, та в очікуванні наступних поломок, експертна спільнота почала задаватись питаннями "Хто винен і що робити".

Говорячи за поспішливість та піар-складову в запуску експреса, не слід забувати про технічні аспекти, які супроводжували процес запуску. Як справедливо зауважив один з модераторів ресурсу Railwayclub, -- у тих депо, де Песи були раніше, -- їх укатали до стану, що значно гірший ніж той ступінь зношеністі, що на папері. У нас більшість приміського рухомого складу мають такий стан (не лише Песи, а грубо кажучи такі всі моделі в усіх депо). І причини очевидні.

А ремонт перед запуском еспресів -- їм зробили в обсязі номінальної зношеності (замість встановлення фактичної зношеності і ремонту відповідно до цього). Ну і пофарбували, це ми робити наразі вміємо.

В такій ситуації чия голова, на Вашу думку, повинна полетіти? Бо вина, хоч і розмазана по усіх, але значною мірою поза УЗ.

Ви пропонуєте обмежитись покаранням лише причетних до укатування суто цих Пес і суто з тих депо, звідки їх поцупили на аеропортові експреси? Просто тому, що їх косяк зараз ось так некрасиво і дуже публічно боком виліз. А інших, хто діє аналогічно з ЕР2, ЕР9, Д1 і Др1А пронуєте не чіпати, бо їх такі самі грішки наразі не викликають такого резонансу?

Крім того слід мати на увазі, що якби мав місце інакший підхід на місцях, якби за жодних обставин не йшли-б на гнилі компроміси -- за відсутності запчастин і витратних матеріалів щоб все робити як слід, -- по-чесному техніку відставляли б від експлуатації доки потрібні запчастини і матеріали не надійдуть. І все по чесному документували. І вже давно майже вся техніка стояла б під парканами в очікуванні запчастин і/або фінансування, а пасажири вже давно ходили би пішки або лежали з палатками на рейках.

А те, що фактична зношеність не відповідає номінальній - це також логічний і очікуваний наслідок бажання хоч якось возити людей в умовах недофінансування.

Зрештою зовнішні фактори, що штовхають УЗ до такого підходу (коли ані тариф підвищити не дають, ані можливостей стягнути недоплачені компенсації не надають і скоротити обсяги перевезень дають лише потроху, і пільги не урізають) - це креатура зовнішніх відносно УЗ сил - тобто вина на Кабміні у першу чергу.

Вона й на Кубіві, якому формально підпорядкована УЗ, й на Омеляні, якому півтора роки на посаді заступника міністра й майже рік на посаді міністра наголошувалось на існуванні гордіївого вузла проблем пригороду. Весь цей час міністерства наголошували на європейському підході до функціонування пригороду, а фукнкціонери УЗ не вилазили з кабінетів міських голів з шантажем "перерахуйте мільйон бо відмінимо електричку". Вони б ще до голови сільради пішли. В той час як у Європі приміські компанії створюються як правило на рівні округу, федеральної землі тощо. І охоплюють цілу ідеологію хабів від села до робочого місця з єдиним проїзним на всі види транспорту, не лише залізниці.

Сурова імплементація "європи" у виконанні наших топ-керівників і призвела до того, що немає ні Європи, ні рухомого складу, і нема вже кому працювати, і змінилась риторикою в стилі "воно все має померти".

І не робити нічого з пригородом, в надії досидіти до виборів -- не вдасться, бо він розсипається на очах.

Тому відповідати за цю ганьбу повинен не слюсар з депо."

Але в усьому винні євробляхери.

Оксана Матвейчук

Loading...
Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com