Enter your email address:

   
   
Як російські окупанти використовують перемир'я на Донбасі

Якщо почитати пресу т.зв. «ДНР» і РФ про ситуацію в «республіках» і «всеосяжне перемир'я», то у непосвячених може виникнути приблизно така картинка: російських окупантів «їх там немає», місцеві «шахтарі і трактористи», які «в шахтах знайшли зброю, танки і ракетні комплекси», займаються викопуванням картоплі, перуть форму, мирно ходять взявшись за руки і вечорами для самоосвіти читають журнал «Мурзилка».

Ну а злобні українці, весь час прагнуть з якоїсь причини захопити ОРДЛО, раз у раз намагаються зірвати перемир'я і перешкодити мирному життю процвітаючих «республік», населення яких знехотя отримало російські паспорти, так би мовити, про всяк випадок, пише донецький блогер Вільнодумець.

У той же час, маючи постійний контакт з жителями окупованих Росією міст, картина того, що там відбувається, зовсім інша, ніж розповідає російський зомбоящик, пише він.

Отже, за словами місцевого населення прифронтової зони, війська 1 і 2 АК 8-армії ЮВО РФ не сидять склавши руки. Найманці РФ і місцеві колаборанти активно зміцнюють свої передові позиції з використанням техніки, обладнують «запасні командні пункти».

Передові позиції зміцнюють інженерними спорудами, з використання бетонних робіт і металоконструкцій. Частина позицій таємно переносять в «сіру зону», ближче до українських позиціях. Мінують підходи до своїх позицій, риють нові траншеї, бліндажі, спостережні позиції, ведуть розвідку позицій ВСУ.

Частково це підтверджують офіційні заяви Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ. Зокрема, СММ зафіксувала «нову траншею бойовиків ДНР, довжиною в 110 метрів в сірій зоні у Лозового захід від Донецька», а також «новий п'ятиметровий окоп бойовиків ЛНР у Логвинове на Світлодарській дузі».

Передові позиції бойовиків поповнюються відремонтованою військовою технікою (ремонтують в основному на колишньому заводі «ім. 15-річчя ЛКСМУ»), позиції «ущільнюють технікою та особовим складом».

Активно працює тилове забезпечення: у великих кількостях завозять продукти, ПММ, боєприпаси.

Щоб вантажні автомобілі не йшли назад в РФ порожніми, їх завантажують металобрухтом з порізаних шахт і заводів ОРДЛО.

Вивіз металобрухту - стратегічної сировини для ДНР - тільки з дозволу «Внештогсервіса», де сидять одні росіяни.

Крім того, противник потихеньку збільшує кількість особового складу резервних частин 1 і 2 АК, розташованих в ОРДЛО, ближче до кордонів РФ. В рядах бойовиків панує деяке пожвавлення, яке пов'язують з очікуванням якихось «позитивних рішень для ЛДНР».

Самі місцеві бойовики кажуть, що «нам нікуди йти не треба, але і своє, тобто те, що вже забрали в України, не віддамо».

Ну а в цей час РФ посилює інформаційне, дипломатичне і військове тиск на керівництво України, повідомляє Вільнодумець. Тобто, все те, що зазвичай роблять росіяни перед зустрічами в «нормандського форматі». Нагнітається обстановка, істерія, влаштовуються провокації, виставляються свідомо нездійсненні умови, створюються безвихідні для України ситуації, вихід з яких - тільки йти на поступки.

«Це улюблена тактика Кремля і нічого нового в цьому немає», - пише він, пропонуючи українській, постійно мінливій делегації, самій готувати умови зустрічі і висувати свої вимоги.

«Якщо ми нічого не будемо робити, Путіна це теж влаштує: територію то він вже забрав і продовжує контролювати», резюмує блогер.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com