Enter your email address:

   
   
«Новое время» vs ГПУ: суд частково задовольнив апеляційну скаргу редакції

Київський апеляційний суд скасував доступ Генеральній прокуратурі до матеріалів журналістського розслідування видання "Новое время" про фінансування навчання у Великій Британії доньки колишнього заступника прокурора Київської області Олександра Корнійця.

Про це в соціальній мережі Facebook написала журналістка видання Христина Бердинських, передають Українські Новини.

"Прокурор ГПУ в суді підтвердив, що прокуратуру цікавить джерело журналіста Івана Верстюка в публікації 3-річної давності та вони хочуть його встановити, тому і просять доступ до документів та e-mail редакції. Апеляційний суд задовольнив скаргу нашої редакції "Нового времени" частково і скасував доступ до e-mail, документів тощо журналіста", - повідомила вона.

Повний текст судового рішення буде опубліковано 5 березня.

Видавництво "Новое время" вважає порушенням свободи слова рішення Печерського районного суду Києва про дозвіл Генеральній прокуратурі вилучити матеріали журналістського розслідування фінансування навчання у Великобританії дочки колишнього заступника прокурора Київської області Корнійця.

У статті, опублікованій в серпні 2016 року, розповідається про те, що заступник прокурора Київської області, маючи зарплату в 200 тис. гривень на рік, заплатив понад 120 тис. фунтів стерлінгів за навчання дочки в британських школах.

Генпрокуратура сприйняла публікацію цих даних розголошенням таємниці слідства і в червні 2017 року вже допитувала автора публікації Івана Верстюка.

4 лютого суддя Печерського районного суду Києва Володимир Карабань окремою постановою надав Генеральній прокуратурі доступ до внутрішніх документів редакції «Новое время» і до всіх матеріалів, які надсилав на електронні адреси видання журналіст Іван Верстюк. 13 лютого слідчий ГПУ вручив цю постанову редакції. 18 лютого видання «Новое время» заявило, що Генеральна прокуратура України вимагає доступ до внутрішніх документів редакції.

У свою чергу, у Генпрокуратурі пояснили, що доступ до внутрішніх документів редакції видання «Новое время» потрібен через «розголошення матеріалів досудового розслідування».

Згодом міжнародний «Комітет захисту журналістів» (CPJ) розкритикував українську прокуратуру через тиск на журнал «Новое время». Представництво ЄС в Україні також назвало порушенням свободи рішення суду щодо журналіста «Нового времени».

Loading...
Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com