Enter your email address:

   
   
Фахівець пояснив, чому нині багато нарікань на якість газу

Тричі керівник «Укргазвидобування» визнає, що кондиції газу погіршуються через низку технологічних причин.

Екс-керівник «Укргазвидобування» Ілля Рибчич пояснив, чому останнім часом багато нарікань на якість газу та в чому полягає проблема. Він розказав, що потрібно, перш за все, слідкувати за очищенням самого газу і газових магістралей.

Рибчич зазаначив, що газові родовища в Україні старі, частина з них, з різних природних причин, деколи через виснажливу експлуатацію обводнюється, тому на промислах застосовується процес осушки газу.

«Але видно, що частина води все ж таки потрапляє з нових родовищ. Крім цього в газових родовищах є велика кількість конденсату. Якщо раніше був сайклінг-процес: конденсат повністю відбирався, то тепер цей конденсат відбирається на родовищах сепаратором, який може не повністю відділяти газ від конденсату. Конденсат потрапляє в магістральні труби. А як ми знаємо, мережа прокладена по різному рельєфу, тому частина конденсату і газу накопичується в трубах, які проходять в низинах. Якщо навіть газ в трубу зайшов з хорошою точкою роси, то він набирає в трубах вологи. Тому потрібно, перш за все, слідкувати за очищенням самого газу і газових магістралей», – резюмував колишній директор «Укргазвидобування».

Loading...
Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com