Enter your email address:

   
   
У морському трибуналі ООН відкинули звинувачення РФ щодо українських суден

У Міжнародному трибуналі ООН з морського права заперечили твердження Росії щодо нібито провокативної поведінки українських суден біля Керченської протоки 25 листопада.

Про це заявив адвокат Джонатан Гілберт під час слухань щодо захоплення українських моряків Росією у Міжнародному трибуналі ООН з морського права в Гамбурзі Джонатан Гімблет, пише Європейська правда.

Гімблет відкинув російські звинувачення, що українські кораблі нібито «таємно вторглися» в російські територіальні води. Він зазначив, що раніше українські судна вже проходили Керченську протоку і все миналось без інцидентів.

«За два місяці до того інші українські судна проходили аналогічним маршрутом – з української Одеси до українського Бердянська», – зазначив Гімблет, продемонструвавши мапу маршруту.

Окремо він заперечив, що на борту бронекатера «Нікополь» нібито виявили документи, згідно з якими українські екіпажі мали наказ саме приховано пройти через Керченську протоку.

Крім того, Гімблет спростував російське звинувачення щодо «провокативних дій» українських суден, що нібито «Нікополь» та «Бердянськ» були у стані бойової готовності і загрожували російським суднам.

«Припущенням, що ці два маленькі і легкоозброєні катери могли створювати загрозу… не викликають довіри», – сказав Гімблет.

Також адвокат вказав на те, що РФ сама перекрила Керченську протоку, розмістивши там танкер.

«Навіть якби ці звинувачення були правдивими, а це не так, факти свідчать про чітке порушення Росією Конвенції (ООН з морського права)», – додав адвокат.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com