Enter your email address:

   
   

Експерти дали українцям поради про те, як запобігти крадіжці мобільного номера.

По Україні йде нова кібер-небезпека - аферисти масово крадуть гроші з зарплатних карток. Заради цього вони використовують секретні психологічні прийоми, а також знаходять дірки в системі безпеки банків і мобільних операторів.

Один зі способів – крадіжка телефонного номера для отримання доступу до банківських даних. Заблокувати сім-карту іншої людини і перевипустити її для себе відносно просто. Для цього необхідно відповісти лише на три запитання оператора.

    "Це останні три номери, на які ви дзвонили. Відразу згадуємо відсилання: ви передзвонювали на невідомі номери, вам дзвонили невідомі номери. Друге: коли востаннє ви поповнювали рахунок і на яку суму. Вам нещодавно прийшло випадково поповнення. Третє: приблизно яка сума у вас сьогодні на рахунку", – пояснив експерт з безпеки Руслан Болгов.

У разі, якщо ви щось продаєте або купуєте через інтернет – не залишайте там номер, прив'язаний до фінансових карток. Використовуйте інший, а краще – контактний.

    "Вам почалися такі дзвінки. Вам поповнили рахунок. Вам хтось подзвонив. Після цього моменту, зателефонуйте кому-небудь: мамі, татові, бабусі, дідусеві, без різниці, другові. Вам хтось поповнив рахунок? Поповніть ще рахунок. на 15-20 грн. Тобто, ви вже знову обриваєте цей ланцюжок", – додав фахівець.

Якщо ж ваш номер перестав працювати, негайно зверніться до банку, щоб там заблокувати доступ до ваших рахунків. Також варто звернутися до вашого мобільного оператора по телефону родичів або друзів.

Щоб не допустити крадіжки номера і фінансових даних у майбутньому, експерти радять уже зараз звернутися до мобільного оператора, щоб провести перевипуск вашої сім-карти був можливий тільки, якщо ви особисто прийдете до відділення і візьмете з собою паспорт. Ми вирішили перевірити, як працює ця послуга.

Можна підключити також додаткову послугу по вашому номеру. У разі, якщо з вашим номером хтось буде намагатися заблокувати і привласнити ваш номер телефону собі, заблокувати зможуть, а відновити ваш номер зможете тільки ви.

Безпосередньо ваша присутність і ваш документ, за яким закріплений ваш номер телефону. Ця послуга безкоштовна. На все це знадобиться лише кілька хвилин, зате тепер шахраї не зможуть вкрасти ваш номер.Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com