Enter your email address:

   
   

Рішення Нацбанку ввести в обіг купюру номіналом в одну тисячу гривень не матиме прямого впливу на інфляційні процеси, але суттєво понизить престиж і вартісне сприйняття населенням національної валюти.

Як наслідок, такі поведінкові моделі дуже негативно вплинуть на економіку.

Про негативні наслідки для української економіки від нововведень Нацбанку 24 каналу розповів економіст Олексій Кущ.

"Інфляція формується під впливом монетарних макроекономічних факторів. Тобто, введенням чи не введенням нової купюри вплинути на інфляцію неможливо", – запевнив експерт.

Зокрема, він навів приклад привабливості долара, наголосивши на стабільності ментальних та поведінкових факторах американської економіки.

"Долар є універсальною резервною валютою не тільки тому, що американська економіка найбільша у світі, але і тому, що це такий бастіон стабільності посеред бурхливого фінансового моря. Він сформувався саме завдяки тому, що не було жодних реформ, деномінацій, випусків купюр нових номіналів", – пояснює Олексій Кущ.

Він підкреслив, що сьогодні американці в доларах заробляють приблизно стільки ж, скільки українці у гривні, але ніхто і не думає випускати 200-доларову чи 500-доларову купюру.

До слова, введення в Європі купюри у 500 євро було "холостим пострілом". Ніхто не хотів користуватися такими купюрами, а зараз вони, фактично, вилучаються з обігу. Дуже шкода, що Національний банк ставить меркантильні інтереси економії кількасот мільйонів гривень вище, ніж фундаментальні фактори престижу національної валюти та її сприйняття суспільством, – заявив економіст.

Він переконаний, що через випуск дрібних монеток номіналом у 2 гривні Національний банк понижує престиж і вартісне сприйняття населенням національної валюти.

"Їх навіть в руках тримати не зручно. Так само сьогодні немає ніякої потреби у випуску купюри номіналом у тисячу гривень, тому що, я думаю, українці будуть її уникати. Як на мене, населення сприйматиме це як символ інфляційного зараження гривні, її слабкості", – вважає експерт.

Резюмуючи, він наголосив, що такі поведінкові моделі в результаті дуже негативно впливають на стан економіки, внутрішнє інвестування.

"Цей негативний ефект дуже важко виміряти, позаяк потрібно застосовувати непрямі методи. Однак, я можу сказати, що він коштуватиме країні куди більше, ніж ця економія грошей від карбування монет замість випуску друкованих купюр чи економія внаслідок випуску купюри у тисячу гривень", – підсумував економіст Олексій Кущ.

Так само планується вже до кінця року ввести монету номіналом у 5 гривень.

Натомість 1 жовтня 2019 року з обігу буде виведено монети номіналом в 1, 2 та 5 копійок. До 2022 року їх можна буде безкоштовно обміняти у відділеннях "Ощадбанку", "ПриватБанку" та "Райффайзенбанку Аваль".


Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com