Enter your email address:

   
   
«Чорний лісоруб» Сиса відкупився за 5 мільйонів доларів

Зеленський побував з робочою поїздкою в Харківській області. Причина візиту була відома заздалегідь: це нещадна і незаконна вирубка лісу, яка на Харківщині набула величезних масштабів.

Увагу Президента звернули на одну людину - директора ДП «Гутянське лісове господарство» Віктора Сису. Його назвали "найбільшим «чорним лісорубом» в Харківській області, одним з головних організаторів незаконних вирубок лісу, який до того ж активно перешкоджає перевіркам екологічної інспекції.

Як розповів на нараді директор ДП «Жовтневий лісгосп» Руслан Чагаровський, він більше півроку знаходився у вимушеній відпустці по догляду за дитиною. У червні, коли повернувся на роботу і провів ревізію 800 га Жовтневого лісгоспу, то виявив, що за цей час за сприяння Сиси були незаконно вирубані близько 10 тисяч дубів на 100 млн грн, і збитки, у міру проведення аудиту, продовжують рости в геометричній прогресії.

До речі, півтора роки тому на Сису було заведено кримінальну справу за незаконну вирубку та реалізацію дерев. Після візиту на Харківщину глава держави зажадав відновити цю кримінальну справу. І ось, 25 і 26 липня правоохоронці провели масштабні перевірки державних лісництв Харківської області. У Золочівському, Чугуївському та Красноградському районах вони затримали шість вантажівок, які перевозили понад 75 куб. м високоякісної деревини дуба.

Коли в одному з районів слідчий оглядав місце події, люди, які приїхали з Сисой, який і сам прибув на місце, спробували блокувати працівникам поліції підходи до транспорту з деревиною. На наступний день, за погодженням Золочівського відділу прокуратури, до місцевого суду було направлено клопотання про накладення арешту на два автомобіля «КамАЗ» і на 45 стовбурів дерев твердих порід.

Але, в результаті, суддя відмовив у задоволенні клопотання. Це означає, що машини і вирубані дерева правоохоронці повинні повернути Сисі і його сестрі, яка управляє однією з лісопилок. За достовірною інформацією, відмова була підкріплена гонораром, яким «лісоруб» винагородив працівників суду.

Пояснити таке лояльне ставлення до підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення можна досить просто: всі свої проблеми він звик вирішувати за допомогою грошей, виручених від продажу незаконно вирубаних дерев. І якщо збитки від діяльності Сиси були підраховані тільки в Жовтневому лісгоспі, то які ж масштаби незаконної рубки у всіх дев'яти лісгоспах Харківщини? Щедро використовуючи грошові знаки, Віктор Сиса заручився підтримкою і дружбою в багатьох владних і правоохоронних органах. Як повідомили поінформовані джерела, під час проведення обшуків, які проводили працівники Генеральної прокуратури та Державного бюро розслідувань при проведенні досудового слідства, вони вилучили у нього 10 мільйонів доларів, половина з яких послужила відкупними, тобто 5 мільйонів доларів незаконно зароблених коштів йому повернули.

Ситуація, звичайно, склалася кричуща. Розкрадач державної власності, з не доведеним поки що до кінця кримінальною справою, нахабно відкуповується від усіх і вся. По суті, він купив фізичний імунітет і став, як би це голосно не звучало, недоторканним. Цікаво, чи вистачить йому вкрадених мільйонів, щоб і в цей раз вийти сухим з ​​води? Адже, судячи з усього, Сиса вже звик до такого простого способу наживи як вирубка дерев і так легко від нього не відмовиться. А то, що від такої діяльності область втрачає сотні гектарів лісу, а бюджет - десятки мільйонів гривень, таким людям зазвичай плювати. Своя кишеня важливіше.

До речі, по останній інформації, Руслан Чагаровський, який вступив у відкрите протистояння з цим беззаконням, може втратити роботу. Керівник Державного агентства лісових ресурсів України вже ініціював дострокове розірвання з ним контракту. Цілком очевидно, що і в цю структуру Сиса платить регулярно, а позиція Чагаровського дуже сильно заважає інтересам «лісової мафії», яка заробляє на незаконних вирубках сотні мільйонів гривень і абсолютно не готова зупинитися навіть після того, як на цю проблему увагу звернув навіть Зеленський. Чи доведе гарант розпочате до кінця? Чи зможе зупинити цю лісову чуму? Це ми побачимо в найближчому майбутньому, адже влада повинна розуміти: те відверте беззаконня, яке твориться в лісах України та Харківської області, нескінченно тривати не може - один раз доведеться або зупинити ненаситних лісорубів, або країна просто залишиться без лісів.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com