Enter your email address:

   
   
В МОН роз’яснили прийнятий за основу закон про вищу освіту

В Міністерстві освіти і науки України роз’яснили суть законопроекту щодо змін у сфері вищої освіти, прийнятий у вівторок Радою у першому читанні.

Про це повідомляє УНН із посиланням на пресслужбу МОН України.

"Верховна Рада України підтримала законопроект щодо змін у сфері вищої освіти. Він пропонує нові підходи в управлінні закладами, удосконалює механізм вступу та дає стимули для ефективної роботи ректорів", - йдеться в повідомленні.

Підтриманий депутатами законопроєкт передбачає зміни одразу до кількох Законів України – “Про вищу освіту”, “Про освіту” та “Про фахову передвищу освіту”.

"Розширюється поняття професій, для яких запроваджене додаткове регулювання, – так звані регульовані професії. Під ними розуміється підготовка фахівців за спеціальностями, які передбачають особливо відповідальну роботу. Серед них – діяльність у правничій сфері, атомній енергетиці, медицині, військовій службі тощо", - йдеться в повідомленні.

Велика частина законопроекту стосується змін в управлінні вишами. Вони, перш за все, матимуть менше бюрократичних процедур під час ліцензування. Для цього скасовується ліцензування майже 100 спеціальностей, окрім тих, які належатимуть до “регульованих професій”.

"Крім того, оскільки ця сфера має найбільше корупційних ризиків, увесь процес планується зробити електронним. Тобто кожен етап ліцензування проходитиме через прозорі електронні бази", - йдеться в повідомленні.

Набрання чинності законопроєкту також означатиме певні зміни для студентів. Якщо у дипломній бакалаврській роботі виявлять плагіат, студент може не отримати диплом за результатами навчання. Низка новацій чекатиме й на вступників, адже оновлюється перелік категорій вступників, які матимуть переваги при вступі.

"Вони закріплюються тільки за учасниками міжнародних учнівських олімпіад, Олімпійських, Паралімпійських і Дефлімпійських ігор. Крім того, переваги матимуть військові, які проходять службу за контрактом. Новий закон відкриває для них можливість зарахування на військові спеціальності без складання зовнішнього незалежного оцінювання", - йдеться в повідомленні.

Окрім того, кандидати на ректорські посади будуть змагатися на виборах за своїми програмами. У разі перемоги ці програми ставатимуть частиною контракту з МОН з чіткими KPI, за якими визначатиметься ефективність їх роботи.

Додамо, що законопроект має прйти друге читання і бути підписаний президентом, а потім набуде чинності.

Нагадаємо, у вівторок народні депутати ухвалили за основу зміни до законів щодо вдосконалення освітньої діяльності у сфері вищої освіти. Проект закону №2299 підтримали 311 народних депутатів.

Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com