Enter your email address:

   
   
Укрзалізниця

Україна - це краще ніж Клондайк, якщо ви належите до етнічного єврейського угруповання, котре захопило владу в Україні і висмоктує з неї всі соки.

Активісти з'ясували, що під час розгляду справи про звільнення директора з пасажирських перевезень Укрзалізниці Апеляційний суд Тернопільської області дійшов висновків, що Правління УЗ незаконно перевело директорів підприємства на контрактні угоди, що призвело до збільшення їх зарплат в кілька разів, повідомляє "Zалізниця без корупції".

Згідно постанови суду першої інстанції в січні 2017 року правління ПАТ «Укрзалізниця» прийняло рішення про переведення директорів департаментів на контрактну форму трудових відносин. Відповідно після цього посадовий оклад директорів збільшився в 5 разів.

Зокрема для посади директора з пасажирських перевезень розмір місячного посадового окладу збільшився з 31 250 грн. до 156 000 грн.

«Переваги контракту полягають у тому, що він дає змогу максимального індивідуалізувати конкретну угоду про працю, детально регламентувати права та обовязки, форму та розмір винагороди тощо. Відповідно до умов оплати праці згідно штатного розпису заробітну плата позивача складала 31 250,00 грн., а згідно контракту 156 000,00 грн.» – йдеться в рішенні суду.

Водночас Апеляційний суд досліджуючи повноваження Правління Укрзалізниці встановив, що члени Правління не мають повноваження переведення співробітників на контракт, а законодавством визначено, що контрактна форма трудових відносин застосовується як виключення і тільки у визначених законом випадках.

Згідно рішення суду Постановою КМУ №764 від 15 липня 1997 року затверджено Перелік категорій та посад працівників залізничного транспорту, які працевлаштовуються за контрактною формою трудового договору. Посада директорів до зазначеного переліку не входять.

«Статутом ПАТ Укрзалізниця (п.5 ст.102) передбачено, що до компетенції правління належить: визначення та затвердження організаційної структури товариства та його штатного розпису, встановлення чисельності працівників, прийняття та звільнення працівників апарату управління товариства, прийняття рішення про їх заохочення та накладення дисциплінарних стягнень.

Однак в Статуті відсутні повноваження правління на введення контрактної форми в ПАТ Укрзалізниця для будь-яких працівників, у тому числі апарату управління залізницею», – зазначється в судовому рішенні.

Враховуючи, що в структурі Укрзалізниці наявні майже 80 департаментів, філій і управлінь, загальна сума збільшення витрат на оплату праці директорів може складати понад 110 мільйонів грн. на рік.

За результатами розгляду позовної заяви звільненого директора з пасажирських перевезень апеляційний суд, через неправомірність переведення останнього на контрактну форму трудових відносин, зобов’язав поновити на посаді та сплатити  1,44 мільйони гривень відшкодування.

Loading...
Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com