Enter your email address:

   
   

Українці скаржаться, що не можуть отримати допомогу по безробіттю.

Люди розповідають, що виплати їм затримують за термінами, також доводиться ходити відмічатися в Центри зайнятості. Виходить, що заявлена ​​владою спрощена схема - коли отримати статус безробітного можна швидко і в онлайн-режимі, а виплати нараховують з першого дня - на практиці працює з великими збоями, а то і зовсім не працює.

"Я стала на облік 25 березня, під кінець квітня ніхто не дзвонив навіть. Пізніше попросили реквізити, щоб гроші надійшли, і на цьому все закінчилося. Ніхто нічого не знає, виплат не було ніяких взагалі, а вже 14 травня", - пише на спеціалізованому форумі мешканка Полтави Анастасія.

Подібних скарг на форумах і в соцмережах - маса. Люди в паніці - багато хто залишився без засобів до існування, і чекають хоч якихось грошей вже більше місяця.

У Держслужбі зайнятості "Страна" пояснили - затримки дійсно були. Але зараз вже профінансовано виплати за квітень і першу декаду травня.

"У п'ятницю. Або в понеділок кошти дійдуть до адресатів", - обіцяють в Держслужбі зайнятості.

Втім, як вдалося з'ясувати "Страна", глобально фінансова проблема не вирішена, тому збої в графіку виплат можуть бути і далі.

Більш того, вже в червні гроші на безробітних і зовсім можуть закінчитися.

Як розповів член наглядової ради Фонду з безробіття, заступник голови Федерації профспілок Олександр Шубін, ще на початку карантину Фонду додатково виділили з держбюджету 1,3 млрд гривень. Ці кошти повинні були покрити збільшені потреби на виплату допомоги. Адже армія безробітних з березня почала стрімко зростати.

"Але вже на середину квітня з'ясувалося, що різко впали надходження до Фонду від ЄСВ - мінус 800 млн гривень. Тобто, за фактом "зайві" кошти склали вже не 1,3 млрд, а тільки 500 млн. При цьому виникли рекордні касові розриви . Добові надходження коштів становлять близько 50 млн гривень, а витрати - 82 млн, тобто, касовий розрив - більше 30 млн в день. Ситуація однозначно складна. Держслужба зайнятості перейшла на добовий моніторинг стану справ у регіонах. Як тільки на її рахунок заходять гроші, вони відразу ж перераховуються в регіональні центри зайнятості і повинні направлятися одержувачам. Якщо в будь-якому регіоні цього не відбувається - це внутрішній збій, НС, і тут потрібно розбиратися", - говорить він.

За словами Шубіна, грошей на виплати у Фонду з безробіття вистачить на перше півріччя, тобто, до кінця червня (фактично ще не півтора місяці). А як буде далі - залежить від економічної ситуації в країні.

До Фонду з безробіття відраховується близько 5% ЄСВ. Так як економіка зараз стоїть, частина людей взагалі не отримують зарплат, а частина втратила в доходах, то, відповідно, зменшуються і податкові відрахування. З цією проблемою вже зіткнувся Пенсійний Фонд. За квітень розрив між очікуваними і реальними надходженнями від ЄСВ там склав 3,7 млрд гривень.

Тобто, якщо економіка вже найближчим часом не запуститься, грошей у Фонді по безробіттю більше не стане. Доведеться дофінансувати Фонд з бюджету, що непросто, адже бюджетна діра тільки зростає.

В іншому випадку платити безробітним буде просто нема з чого.

Тим часом, претендентів на допомогу стає все більше. З початку карантину армія безробітних на біржі праці зросла на 200 тисяч чоловік. "Для порівняння: раніше у нас баланс на поточний рік був 380-400 тисяч", - зазначає Шубін.

За даними Державної служби зайнятості, за січень - квітень цього року статус безробітних отримало близько 660 тисяч чоловік, при цьому, тільки за квітень - близько 150 тисяч.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com