Enter your email address:

   
   
Дві зміни та заняття на вулиці: як готуються школи до нового навчального року

Нещодавні рекомендації МОН і МОЗ щодо організації навчання у школах викликали бурхливе обговорення в суспільстві, а зобов’язання щодо виконання вимог переклали на директорів закладів освіти, не забезпечивши їх необхідними фінансами. А є проблеми, які керівництво закладу не може вирішити самостійно, тож потрібне втручання міської влади – наприклад, коли йдеться про переповнену школу.

На які кроки доводиться йти адміністраціям закладів освіти, аби виконати вимоги, передбачені постановами МОН і МОЗ? Директори шкіл розповіли онлайн-виданню Texty.org.ua про підготовку до навчального року в умовах пандемії.

Директорка школи №5 Світлана Олексюк поділилась, що через нові правила школі довелось відмовитись від м’яких крісел, настільного тенісу, зон для читання. У закладі встановлюють двері між фоє та коридором з класами молодшої школи, щоб потоки учнів не перетиналися. І тепер замість одного виходу, в закладі працюватиме аж чотири.

За поточний місяць адміністрація планує об’єднати на шкільному подвір’ї ще 4 відкриті класи на доповнення до 4 наявних – саме там учні зустрінуться на 1 вересня. Директорка зазначила, що хотіла б встановити тенти, які б перетворили подвір’я школи на тераси, але цей проєкт потребує значних коштів. Ще одне із нововведень школи, про які керівниця розповіла з сумом – відмова від занять в класі інформатики:

Всі дослідження доводять, що клавіатура – одне з найбільш брудних місць. Ми не можемо ризикувати здоров’ям дітей. Цей клас буде студією, де вчителі зможуть записувати та транслювати онлайн-уроки. Інформатику будуть проводити у звичайному класі — вони обладнані ноутбуком, а відпрацьовувати завдання учні будуть вдома.

Колеги директорки також сумніваються, чи використовуватимуть кабінети фізики, хімії та трудового навчання. Бо як, наприклад, дезінфікувати швейну машинку чи верстат, ще не знають.

Трішки більше пощастило середній школі №42, адже її урочисте відкриття відбулось минулого року.

Нам поталанило – школа нова, і є можливості розділити потоки дітей. Маємо широкі коридори, на відміну від шкіл на Борщагівці, як будувалися в 70-80 роках. В них обмежені площі, – розповів директор закладу освіти Юрій Дубовецький.

З вересня в школу №42 старшокласники приходитимуть на годину раніше. Учням додадуть ще одну перерву, аби всі встигли пообідати в їдальні. В їдальні теж перестановки – замість 6 людей за столом одночасно обідати зможуть лише 4 учні. Але як утримати старшокласників від збору за одним столом – питання.

Масками та санітайзерами більшість шкіл забезпечена, а ось термометри є не у всіх. В київській гімназії №179 Голосіївського району планують перевіряти температуру не тільки педагогам, але й усім дітям. Через три тижні в 46 класів гімназії зайдуть 1511 учнів.

Термоскринінг посилить дисципліну у батьків, які раніше вели хвору дитину до школи, посилаючись на свою зайнятість і неможливість залишитися вдома з дитиною, – розповів один із педагогів закладу.

А ось 1 вересня в школах не буде таким урочистим, як в попередні роки. Для уникнення натовпу батьків та учнів, у школі №142 планують організувати фотозону, щоб дорослі розміщували гарні фото в сторіз інстаграму з хештегом та просували школу в соцмережі. У багатьох київських школах заняття розпочнуть з коригувального навчання та повторення матеріалу онлайн-уроків.

Окрім цих проблем, освітяни намагаються зрозуміти, де брати додаткові кошти на виплати вчителям, адміністрації та технічному персоналу за навантаження у дві зміни.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com