Enter your email address:

   
   
COVID-19 і хасиди, які під час відвідин Умані не будуть митися за релігійними переконаннями

Десятки тисяч хасидів щороку приїздять до Умані, щоб відзначити іудейський Новий рік на могилі свого духовного лідера. Однак зараз пандемія може внести корективи у цю традицію.


Чому хасиди відвідують Умань, чи заборонять їм це цього року і як пандемія вплинула на інші відомі паломництва – у матеріалі сайту 24 каналу.


Хто такі хасиди і чому вони їдуть до Умані?

Хасидизм – це містичне відгалуження іудаїзму, яке зародилося в Україні в середині XVIII ст. Згодом значна частина його представників мігрувала, переважно до США, Ізраїлю та Великої Британії. Ця течія іудаїзму є відносно новою і часто самі євреї, які сповідують менш ортодоксальні форми віри, до хасидів ставляться неоднозначно.

Хасиди об'єднуються в окремі незалежні династії, кожну з яких очолює її спадковий лідер (Ребе). Часто належність до династії у родинах зберігається протягом кількох поколінь. Вирізняє їх і консервативність у одязі: вбрання зразка ХІХ століття вони вважають священним і не змінюють його за будь-якої погоди.

Паломництво хасидів (зокрема, послідовників брацлавського хасидизму) на могилу їхнього духовного лідера – цадика Нахмана – до Умані відбувається щороку на іудейський Новий рік (кінець вересня – жовтень). Усі представники брацлавського хасидизму вважають своїм обов’язком хоча б раз у житті побувати на цьому сакральному для них місці.
Крім того, у хасидів існує повір’я: якщо новий рік відсвяткувати на могилі духовного лідера, то він видасться особливо щасливим та вдалим. Під час Рош га-Шана (Нового року) паломники повинні дотримуватися суворих обмежень (протягом всього святкування вони не можуть готувати їжу, прибирати тощо).

Як змінилася ситуація цього року?

Свято Рош га-Шана набуло в Україні статусу національного. Однак, через карантинні обмеження, МОЗ України та Ізраїлю закликали паломників утриматися від відвідування міста Умань.

Мер районного центру Олександр Цебрій навіть ночував біля Офісу президента, аби переконати Володимира Зеленського прийняти рішення щодо обмеження відвідин Умані цього року. Зустріч відбулася і остаточні результати мали б повідомити 19 серпня.

Тим не менш, як повідомляє Голос України, перші паломники вже прибули до Умані.
"Питання масового релігійного туризму в Умані упродовж останніх тридцяти років не вирішувалося на міждержавному рівні. Приїзд хасидів відбувався хаотично. Ніколи не було повних списків прочан, тим більше відомостей про стан здоров’я", – розповіла виданню місцева журналістка і громадська діячка Тетяна Чорномаз.

Оскільки, за релігійними переконаннями, під час святкування Рош га-Шана хасиди не можуть здійснювати навіть звичайні гігієнічні процедури, під час пандемії це справді загрожує погіршенням епідемічної ситуації у місті.

Також заборона – в інтересах самих паломників. Як правило, проживають вони по 20 – 30 людей у кімнатах, тому про соціальне дистанціювання тут ітися не може.

 

Варто згадати, що перше, що зробили християни, дорвавшись до влади у Римі, це закрили усі лазні. Через відвикання людей від миття чума викосила європейців.

А останнім часом в Україні просувають ідею перевернутого прапора, що нібито зверху сонце, а знизу вода, де жовтий - це дух, а вода - гріховна матерія. Це неправильно. Зверху повинно бути небо-вода, а знизу жовтий колір. Навіть якщо жовтий розуміти як сонце, сонце знаходиться на фоні блакитного неба. На усіх жовто-блакитних прапорах країн світу синій або зверху, або фоновий, бо небо (Дій/Деус) вище і глобальніше усього, і сонця також.

 

Наталія Толстіхіна

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com