Enter your email address:

   
   
УМХ заявляє про можливе силове захоплення

Український Медіа Холдинг застерігає структури Ігоря Коломойського від можливого силового захоплення холдингу до підписання угоди.

Про це йдеться у заяві УМХ, передає "Корреспондент". 

"У п'ятницю, 11 вересня, на офіційному сайті Агентства з розшуку та менеджменту активів (далі АРМА) було опубліковано повідомлення про оголошення переможця конкурсу з відбору керуючого активами Українського Медіа Холдингу (Протокол № 31 від 10 Вересень 2020). Тендерний комітет АРМА більшістю голосів прийняв рішення про обрання переможцем конкурсу ТОВ 1 + 1 Інтернет.

Вважаємо, що дане рішення було прийнято з порушенням норм чинного законодавства України, і при змову керівництва АРМА і власників переможця.

1) Як вже зазначалося з боку АРМА було допущено грубе порушення чинного законодавства України, яке полягає у невиконанні останнім приписів частини другої статті 21 Закону України, Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів, згідно з яким активи підлягають передачі в управління певному за результатами конкурсу юридичним особам або фізичним особам - підприємцям в порядку, встановленому законодавством про державні (публічних) закупівлі.

Тобто, активи передаються в управління суб'єктам (юридичним особам або ФОП), які були визначені в порядку, встановленому законодавством про державні (публічних) закупівлі.

Закон України Про державні закупівлі передбачає проведення закупівель виключно через електронну систему Прозорро, в якій у відкритому доступі повинна розміщуватися тендерна документація замовника (тобто АРМА) і тендерні пропозиції учасників конкурсу.

Зазначена вимога дотримано АРМА не було.

2) З Протоколу № 31 від 10 вересня 2020 року слід, що однією з причин необрання учасника ТОВ Видавництво Український Медіа Дім стало нібито зв'язаність останнього з холдингом УМХ, активи якого і передаються в управління (заява Бочорішвілі В.Г.).

По-перше, доказовою базою зазначеної тези, як це ні комічно виглядає, є "стаття на сайті Interfax" і необгрунтована заяву, прямо зацікавленої особи-учасника і переможця конкурсу, ТОВ 1+1 Інтернет, що само по собі ставить під серйозний сумнів об'єктивність і професіоналізм членів тендерного комітету.

По-друге, навіть якщо це було б правдою, ніякого обмеження для участі в конкурсі осіб, пов'язаних з холдингом УМХ чинне законодавство не містить, а АРМА не наділений повноваженнями встановлювати такі обмеження.

3) Звичайно, при таких істотних порушеннях в найближчі дні учасниками конкурсу з управління активами УМХ, буде подано позовну заяву про оскарження результатів конкурсу від 11.09.2020 року.

Однак за наявною інформацією, ще навіть до підписання Договору з "незаконним переможцем", колишніми власниками "групи Приват" планується силове захоплення холдингу УМХ, з метою вже на найближчих місцевих виборах використати медійний ресурс холдингу для маніпуляцій інформацією і просування конкретних політичних сил.

З огляду на вищевикладене, звертаємося до Президента України (як гаранту Конституції, серед основних прав і свобод якої передбачена свобода ЗМІ), Кабінету міністрів України (центральному органу виконавчої влади, безпосередньо керуючому АРМА) і правоохоронним органам (і просимо вважати це заявою про скоєння злочину і для з'ясування обставин змови між керівництвом АРМА і власниками (фінальними бенефіціаріями) ТОВ 1+1 Інтернет) з проханням не допустити скоєння злочину і захистити свободу слова від однієї з політичних сил напередодні місцевих виборів.

Раніше політичний та військовий експерт Юрій Дудкін заявляв, що події навколо телеканалу "112 Україна" свідчать про те, що пан Коломойський почав зводити рахунки зі своїми політичними суперниками."

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com