Enter your email address:

   
   
карантин

Чиновник МОЗ назвав умови, за яких Україні світить локдаун.

В Україні не планується жорсткий карантин найближчого місяця, хоча епідеміологічна ситуація погіршується. 

Про це заявив у своєму блозі на "НВ" головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко.

За його словами, незважаючи на зростання захворюваності, в Україні ситуація тривожна, але не критична. Він нагадав, що в Іспанії або Франції зараз понад 10 тисяч випадків на добу.

Ляшко вважає, що жорсткого карантину в Україні не повинно бути, якщо дотримуватимуться протиепідемічні вимоги – як самими людьми, так і бізнесом.

"Якщо ми всі будемо їх дотримуватися, жодного повного карантину не повинно бути в нашій країні. Межа – кількість зайнятих лікарняних ліжок. Інакше система охорони здоров'я може опинитися на межі колапсу, оскільки, крім "ковідніх" хворих, у нас ще є люди з інфарктами, інсультами та іншими захворюваннями, кому невідкладна допомога повинна надаватися... Повторюся: ніхто не буде нікого закривати, якщо ми дотримуватимемося санітарних норм, і епідемію можна буде контролювати", – сказав головний санлікар країни.

Він вказав на тривожний момент: на сьогодні заповненість ліжок в "коронавірусних" лікарнях вже на межі 50% (умова для введення жорсткого карантину – більше 75%).

Також чиновник МОЗ відреагував на чутки, що нібито після місцевих виборів 25 жовтня Україну можуть закрити на жорсткий карантин.

"І стосовно національного локдауна, то я б не прив'язувався ні до якої дати. На локдаун можна піти і раніше 25 жовтня, і пізніше. Залежить тільки від зростання кількості випадків інфікування коронавірусом. Інші країни показують приклад. Ізраїль вже пішов. Тут мало сподіватися на те, що ми не повторимо цей досвід, хоча потрібно все для цього робити", – резюмував Ляшко.

Як повідомляли новини "Сьогодні", президент Володимир Зеленський вже оголосив в Україні другу хвилю епідемії COVID-19. Він нагадав, що в перші місяці епідемії у нас було від 100 до 300 хворих на добу на 40 мільйонів населення, а тепер щодня в районі трьох тисяч. Також Зеленський називав причину другої хвилі коронавірусу.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com