Enter your email address:

   
   
Коляда

Коляду можна святкувати три дні.

На святкову вечерю сьогодні на стіл треба виставити 12 страв. Дозволяється також пригубити за святковою трапезою міцних напоїв. Культове м`ясо на Коляду - поросятина, а головна культова страва - ковбаса-кров`янка.

Колядою закінчується старе річне коло і починається нове.

Оскільки цей рік за китайським календарем - рік свині і саме свиню традиційно колють на Коляду, можна розглянути місце свині в міфології народів світу.

Шанування свині має давню історію. До епохи неоліту відноситься зображення годуючої свині з тринадцятьма поросятами, знайдене на Мальті. У древніх культурах має небесну символіку і асоціюється з Великою Матір'ю, будучи втіленням як її щедрої плодючості, так і руйнівного пожираючого аспекту богині.

Присвячується також богиням Землі і материнства (у Месопотамії, Середземномор'ї, Скандинавії). У корінних жителів острова Хьерро Канарського архіпелагу, свиня служила посередником в спілкуванні з божеством, якого благали послати дощ. Шанобливе відношення до свиней у більшості міфів контрастує з їх негативним сприйняттям в авраамістичних  релігіях, де свиня вважається нечистою твариною.

Цікаво, що в Древньому Китаї уроборос називався "Zhulong" і зображався у вигляді створіння, що поєднує в собі свиню і дракона, котрий кусає себе за хвіст. Багато учених дотримуються погляду, що з часом цей символ зазнав значні зміни і трансформувався в традиційного "китайського дракона", символізуючого удачу. Одні з перших згадок про уробороса як символ датовані 4200 роком до н. е. Перші знахідки фігурок драконів, що згорнулися в кільце, відносять до культури Хуншань (4700-2900 до н. э.). Одна з них, у формі повного круга, знаходилася на грудях покійника.

Радаслава Огінська

Loading...
Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com