Enter your email address:

   
   
в Україні змінилися правила вступу до вузів

Терміни вступних кампаній скоротили, а для окремих спеціальностей ввели мінімальний прохідний бал - 130 і 150.

Про це Цензор.НЕТ повідомляє із посиланням на сайт Міністерства освіти і науки України.

"Мінімальні прохідні бали 150 та 130 для окремих спеціальностей, творчі конкурси до подачі заяв, компактніші терміни вступної кампанії – ці та інші новації чекають на вступників наступного року", – говорится в сообщении.

Важлива новація 2019-го – розширення пільг для учасників бойових дій. Пільги будуть поширені на всіх вступників цієї категорії, а не лише на учасників бойових дій АТО/ООС, як було раніше.

Крім того, з 2019 року запрацює механізм першочергового зарахування тих вступників у медичні та педагогічні виші, що готові після закінчення навчання працювати в сільській місцевості. Йдеться про вступників на спеціальності галузей знань 01 "Освіта/Педагогіка" і 22 "Охорона здоров’я", які укладуть угоду про відпрацювання не менш як 3 роки в селі або селищі міського типу.

Для подачі документів на спеціальності "Право", "Публічне управління та адміністрування", "Міжнародні відносини", "Міжнародні економічні відносини", "Міжнародне право", "Фармація, промислова фармація". Щоб подати на них заяву, вступник повинен мати конкурсний бал не менше 130.

Як і 2018-го, мінімальний поріг встановлено також на спеціальності "Стоматологія", "Медицина", "Педіатрія". Для участі у конкурсі на ці спеціальності вступник повинен мати не менш як 150 балів з другого та третього конкурсних предметів.

У МОН зазначили, що жодних змін немає у кількості заяв, які можна подати для вступу на бакалавра. Бюджет - це максимум 7 заяв на 4 спеціальності. На контракт кількість заяв не обмежується.

Loading...
Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com