Enter your email address:

   
   
корупція

Протягом 2018 року за рішенням суду у корупціонерів в бюджет конфіскували 140,6 тисяч гривень, що за курсом Національного банку на кінець року становить 5010 доларів США.

Про це повідомляє голова експертної організації StateWatch Гліб Канєвський, посилаючись на лист Державної казначейської служби, пише "Українська правда".

Ці кошти отримані за бюджетною статтею, яка включає як конфісковані безпосередньо кошти, так і кошти, отримані від реалізації майна, конфіскованого за рішенням суду за вчинення корупції.

Всього до кінця року уряд планував повернути в бюджет 4,7 мільярда гривень, конфіскованих судами саме у корупціонерів. Ці кошти протягом минулого року мали бути витрачені на децентралізацію, ремонт доріг і створення єдиної системи авіаційної безпеки.

"Ця  стаття конфіскації майна у корупціонерів з 2015 року окремо вносилася в бюджет, щоб суспільство могло проконтролювати ефективність повернення коштів Януковича", – пояснює Каневський.

"У бюджеті на 2019 рік така стаття зникла. Це зроблено навмисно, щоб перед виборами не можна було порахувати, скільки реально відібрали у екс-президента", – зазначає він.

Читайте також - Корупція в Україні втричі вища за світову – PricewaterhouseCoope

Разом з тим, за інші злочини, не пов'язані з корупцією, за рік конфіскували понад 78 мільйонів гривень.

Зокрема, від реалізації конфіскованого майна за матеріалами митних органів надійшло 13 мільйонів гривень, від реалізації конфіскованого майна за матеріалами всіх правоохоронних органів – 3,8 мільйона гривень.

Національної та іноземної валюти за матеріалами митних органів конфіскували майже на 37,6 мільйона гривень, а за матеріалами правоохоронних органів – 23,6 мільйона гривень.

Loading...
Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com