Enter your email address:

   
   
Українські університети втратять студентів

З вересня іноземні студенти, які складуть екзамен на знання польської мови на рівні C1, навчатимуться в польських державних університетах безкоштовно.

Про це пише к Блогах gazeta.ua Директор аналітичного центру CEDOS Єгор Стадний.

Так-так, саме C1 і екзамен не десь в шарашці, а в Державній комісії (Art. 324. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce).

По суті, це дещо нагадує умови в Німеччині - якщо знаєш німецьку, то можеш навчатись безоплатно. Різниця залишається у визнанні/невизнанні 11-річної української школи.

Як це можна трактувати?

Тепер в контингенті українських студентів, які навчаються в Польщі, буде зростати частка тих, хто їде в пошуках саме кращої вищої освіти. Питання лише в тому, чи це буде переорієнтація тих, хто і так би їхав в ЄС, але далі ніж Польща (думаю, що це навряд), чи це буде новий додатковий "прошарок" з України (схиляюсь більше до цього). Такий прошарок, якому мова на C1 під силу, якому сподобається пропозиція потужних польських державних університетів та міст більше, ніж пропозиція, припустимо, німецьких університетів та міст.

З точки зору розвитку людського капіталу підвищення вимог до вступників (бодай для їх окремої категорії) - це позитивний крок.

З точки зору українських університетів це негативний крок. Раніше це була переважно втрата умовно платоспроможного абітурієнта, тепер ще й посилиться втрата умовно націленого на якість абітурієнта.

Loading...
Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com