Enter your email address:

   
   
Офіційно: скільки з українців візьмуть за їзду по платних дорогах

Першими платними дорогами в Україні можуть стати Київ – Біла Церква, Львів – Краковець та Львів – Тернопіль.

Про це розповіла керівник «Укрдорінвест» Олена Криворучко.

За словами чиновниці, будівництво нової дороги сполученням Київ – Біла Церква обійдеться в 535 млн доларів. Будівельні роботи триватимуть 3 роки. Зробивши дорогу платною, інвестори зможуть щорічно повертати до 5% вкладених коштів (близько 27 млн ​​дол.). Близько 60 км дороги Львів – Краковець обійдуться в 290 млн дол. Будівництво триватиме 2 роки. Інвестори зможуть щорічно заробляти до 4 млн дол. Дві додаткові смуги на трасі Львів – Тернопіль будуть коштувати 293 млн дол. На їх будівництво піде близько трьох років. Щорічно на цій трасі можна буде заробляти до 35 млн дол.

Криворучко зазначає, що складнощі будуть полягати в тому, щоб переконати українців їздити платними дорогами. Однак експерт у сфері транспорту Олександр Кава вважає, що в першу чергу необхідно зацікавити інвесторів. Фахівець зазначає, що інвестори знайдуть спосіб залучити українців до їзди платними дорогами за допомогою різних тарифних планів. Кава прогнозує, що, зокрема, проїзд дорогою Київ – Біла Церква для водіїв за вартістю буде, як 3–4 літри бензину.

Зазначимо, що, за словами глави Укравтодору Славомира Новака, першою платною дорогою в Україні стане траса Львів – Краковець. Протяжність цієї траси – більше 84 кілометрів. За попередніми підрахунками, вартість проїзду по цій трасі складе близько 2 гривень за кілометр шляху, тобто близько 170 гривень за весь шлях.

Loading...
Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com