Enter your email address:

   
   
В Україні переписали правила для ремонтів і реконструкцій будинків

В Україні розширили перелік будівельних робіт, для яких не потрібно отримувати дозволу і все узгоджувати.

20 березня 2019 року Кабмін затвердив відповідну постанову, розроблене Мінрегіонбудом: «Про внесення змін до переліку будівельних робіт, при яких не потрібні документи, що дають право на їх виконання, і після завершення яких об'єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію».

Відразу після публікації, постанова набере чинності. Перш за все, документ спрямований на об'єкти, які вже введені в експлуатацію, але з якихось причин потребують капітального ремонту та технічного переоснащення.

Що дозволили
Список того, що не потрібно узгоджувати виглядає наступним чином:

  •     Можна поміняти систему трубопроводів: водопостачання, теплопостачання, облаштувати будинок індивідуальними лічильниками тепла та ін.
  •     Провести необхідний ремонт покрівлі, встановити сучасні протипожежні системи, провести необхідні ремонтні роботи по теплоізоляції фасаду, покрівлі, підвалу, цокольного поверху, стін в об'єктах класу наслідків СС2 (в передмісті в основному забудова не перевищує 9 поверхів, що відноситься до даної категорії) і СС3 (багатоповерхові будівлі). Раніше це стосувалося тільки малоповерхової забудови класу СС1.
  •     Змінити устрій прибудинкової території. Наприклад, провести реконструкцію дитячих і спортивних майданчиків, побудувати спеціальний майданчик для вигулу тварин.

Що це означає на практиці

Будівельники і ремонтники працюватимуть без додаткових паперів.

«Відтепер, щоб поміняти утеплювач фасаду, вставити нові віконні рами, встановити антенне обладнання, поміняти системи трубопроводів, встановити індивідуальні лічильники, протипожежної системи, створити додаткову дитячий майданчик тощо. Не буде потрібно ні окремих дозволів, ні наступного акта введення в експлуатацію», - зазначив  начальник відділу продажів міні-міста SVITLO PARK Олександр Панфілов.

Завдяки цьому документу, будь-які ремонтні роботи, які не стосуються зміни несучих конструкцій, можна виробляти досить швидко без зайвих бюрократичних процедур. Перш за все, кажуть будівельники, спрощується процес ремонту і часткової реконструкції застарілих будівель. Хоча лібералізація не поширюється на пам'ятники архітектури і зодчества.

«Документ важливий для тих забудовників, на балансі яких знаходиться керуюча компанія або у якої є афілійована керуюча компанія-ЖЕК. Поважна компанія завжди буде піклуватися про збереження і придатність вже побудованих будівель. По-перше, можна довести свої побудовані об'єкти до деяких нових будівельних норм (як в питанні протипожежної безпеки, так і облаштуванні, наприклад, пандусів. По-друге, реалізований і модернізований об'єкт - це вагомий аргумент для майбутніх покупців, так як вони на власні очі побачать, як компанія стежить за зведеними будинками», - підкреслив керуючий партнер компанії AVM Development Group Владислав Кононов.

Прийняття постанови Кабміну - перший і важливий технічний крок для початку масштабної реконструкції застарілого житлофонду, вважають будівельники. Ще можлива модернізація ЖК і окремих багатоквартирних будинків, побудованих в період з 2007 по 2015 рік.

Оздоблення і ремонти можуть зайти навіть ще далі - в реновацію бізнес-центрів і ТРЦ, побудованих до 2013 року. Адже, щоб поміняти дах (провести покрівельні роботи), провести внутрішній ремонт / реставрацію, в тому числі переоснастити будинок системами вентиляції, опалення та ін. не потрібний додатковий дозвіл і подальший процес введення в експлуатацію. Звичайно, як у всіх випадках з житловими будинками, існує одна вагоме застереження: все це можна робити без зміни несучих конструкцій.

«Такі нововведення, перш за все, спростять сам процес реконструкції об'єктів комерційної нерухомості. Що може послужити стимулом до старту модернізації застарілих ТРЦ і БЦ. Нагадаю, що на сьогоднішній день в Києві більше 45% ТРЦ вимагають реновації, доведення об'єктів в тому числі до нових будівельних норм», - зауважила головний редактор онлайн-видання про нерухомість Property Times Вікторія Берещак.

Які ризики

Але є і зворотна сторона простих процедур - зловживання і аварійні ситуації.

«Необхідні обмеження для зміни поверховості будинків. Уже є випадки в Печерському районі Києва, коли намагаються домогтися 1-2-поверхової надбудови в уже існуючих будинках-сталинках (без шкоди для несучої конструкції). Боюся, що використання цієї постанови в корисливих цілях окремими «бізнесменами», може вилитися в катастрофу. При надмірному навантаженні на стіни, основу і фундамент будівлі», - побоюється Олександр Панфілов.

Коментарі   

0 #1 dima 21.03.2019, 21:51
Автор статті молодець! Дуже корисна стаття! Але особисто кожному не так легко пройти цю процедуру, можливі недопустимі порушення ДБН і людина потім просто заручник ситуації, до поки не виправить, а інколи несучі стіни будівель не хочеться зносити. Загалом все регулюється відповідно до ЗУ Про регулювання містобудівної діяльності http://legalhome.com.ua що регулює відносини містобудування як в населених пунктах так і поза ними, допомагаю, представляю по довіреності людей, яким необхідно узаконити будинок, безкоштовно консультую, та проводжу розумну цінову політику
Цитата

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com