Enter your email address:

   
   
Мін'юст хоче проводити перевірки робочих місць боржників по аліментах

Чи може держвиконавець перевіряти зарплату, з якої відраховуються аліменти?

Багатьох українців, які виховують дітей, хвилює питання, чи можна якось перевіряти доходи платника аліментів та чи вчасно отримує він зарплатню.

Про це пише "Українська правда".

У справі за позовом про визнання бездіяльності державного виконавця протиправною суди першої та другої інстанцій дійшли висновку, що державний виконавець не наділений повноваженнями щодо перевірки своєчасного та правильного нарахування заробітної плати боржнику, а лише контролює правильність відрахувань із нарахованої заробітної плати боржника, а також своєчасність і повноту перерахованих коштів у рахунок аліментів на користь стягувача, тому державний виконавець, відповідно до чинного законодавства, здійснює дії щодо контролю за правильністю, своєчасним нарахуванням та виплатою аліментів.

Чиновники пропонують звільняти з роботи за борги через аліменти

Таку ініціативу запропонували в Міністерстві юстиції. В новому законопроекті зазначається, що можуть відбуватися перевірки на робочому місці та притягуватися до відповідальності, зокрема, як боржників, так і роботодавців.

За словами юристів, таким чином, можна вбити одразу двох зайців. Якщо проводити подібні перевірки, можна ще й виявити тих роботодавців, які платять зарплату у конвертах.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com