Enter your email address:

   
   
Нацбанк шукає новий привід для закриття банків в Україні

У Нацбанку з'явилося два додаткових приводи для закриття банків.

Обидва регулятор надав собі сам: затвердив власною постановою №59, яке вступило в силу 12 квітня. У ньому описано дві додаткові причини для визнання структури власності банку непрозорою.

Перша: нездатність Нацбанку чітко встановити особу, що впливає на управління або діяльність банку. А також ситуація, при якій хтось володіє істотним впливом у фінустанові, але не отримав на це окремий дозвіл НБУ. Тобто мова про «сірих кардиналів» в банках. Тих, хто сильно впливає на їх роботу, однак за всіма документами не є головними акціонерами і не узгодили свій вплив з центробанком.

Друга: акціонер банку повинен мати адекватне фінансове становище, яке буде підтверджено відповідними документами, тобто буде перевірено походження коштів. Стан людини має дорівнювати вартості його частки в капіталі або бути більше. При цьому у нього повинно бути достатньо грошей, щоб вистачило на зворотний викуп акцій банку.

Хоча обидві вимоги НБУ тільки-тільки вийшли з-під пера його апарату, фінансисти запевняють, що чиновники фактично застосовували їх уже кілька років. Тобто регулятор відмовлявся реєструвати акціонерів, які, з його точки зору, не були фактичними власниками банків. Просто загортали документи. При цьому нацбанківці вимагали у всіх, хто рвався в акціонери банків, на папері довести наявність грошей на покупку акцій, і підтвердити їх легальне походження.

Зазвичай так поступали з банками, якими володіли одна-дві публічних особи, які не хотіли світитися, і заявляли як акціонерів довірених осіб. Зазвичай їх було 11 чоловік (щоб кожному належало менше 10% акцій), тому в народі їх називали «футбольними командами» (по числу гравців в цьому виді спорту).

Навіщо Нацбанку знадобилося писати постанову з нормами, які і без того застосовуються, - здогадатися легко:

  •     Або хтось із банкірів почав відверто конфліктувати з НБУ з цього приводу - оскаржувати необґрунтовані відмови отримати нових акціонерів.
  •     Або хтось із банків почав порушувати негласну вимогу до акціонерів і прозорості.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com