Enter your email address:

   
   
Замість лікарів українські селяни отримають телемедицину

Запуск телемедицини на рівні сільських амбулаторій був анонсований ще в 2018 році. А сьогодні проект уже активно рекламують, хоча навіть медики ще не до кінця розуміють, як система буде влаштована, хто, кому і за що буде в ній платити.

На запитання про тарифи на послуги консультантів, про телемедичну мережу і захворювання, які ця мережа буде обслуговувати, EtCetera відповів експерт Світового банку з питань впровадження системи телемедицини в Україні В’ячеслав Полясний.

Передбачається, що оплата за телемедичну консультацію буде здійснюватися так само, як і за звичайну – через механізми НСЗУ з оплати за надані послуги. У МОЗ триває робота над документом, який регламентуватиме цей механізм. Буде визначено порядок, тариф, перелік станів і захворювань з дотриманням права пацієнта на вибір лікаря-консультанта незалежно від місця проживання.

Для цього експерти Світового банку спільно з Міністерствами охорони здоров’я та регіонального розвитку розробили  «Посібник з впровадження сільської телемедицини в Україні». Він створений на основі успішних рішень, які застосовувалися в Канаді, Норвегії і Великобританії.

Сьогодні в Україні понад 5 тис. амбулаторій і близько 11 тис. ФАПів. У 2019 році планується відкриття ще 500 нових амбулаторій «під ключ». Згідно з вимогами Наказу МОЗ, вони оснащуються відповідним телемедичним обладнанням. Все це оплачується за рахунок цільової субвенції.

У п’яти областях (Полтавській, Кіровоградській, Рівненській, Харківській і Дніпропетровській), як найбільш успішних з будівництва нових амбулаторій, за підтримки Світового банку реалізуються регіональні рішення. Відпрацьовані в пілотних регіонах стандарти ляжуть в основу загальнонаціональної телемедичної мережі.

Обмежень з нозологій, які можна буде обслуговувати інструментами телемедицини, в принципі, немає. Є рекомендовані функціональні профілі: телеконсультація, телерадіологія, телемоніторинг хронічних станів тощо.

На старті прийнято рішення реалізувати телемедичний супровід за чотирма напрямками: кардіологія, ендокринологія, пульмонологія і дерматологія. Відповідні інструменти  рекомендовані для сімейних лікарів. Експерти МОЗ напрацювали клінічні протоколи за основними станами цієї групи. Визначені фахівці на національному рівні та в пілотних областях, які зможуть задовольнити потреби пацієнтів, забезпечивши при цьому їх право вибору.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com