Enter your email address:

   
   
НБУ вдосконалив правила роботи з банківськими рахунками боржників

Якщо фізособа-боржник відкриває або закриває рахунок, банк зобов'язаний у день відкриття або закриття рахунку повідомити про це держвиконавців.

Національний банк України (НБУ) визначив механізм повідомлення банками органів державної виконавчої служби або приватного виконавця про рахунки фізичних осіб, внесених до Єдиного реєстру боржників (ЕРД).

Як інформує прес-служба НБУ, банк зобов'язаний перевірити наявність інформації про клієнта-фізособу в день відкриття або закриття його рахунку в Єдиному реєстрі боржників. Якщо фізособа-боржник відкриває або закриває рахунок, банк зобов'язаний у день відкриття або закриття рахунку повідомити про це зазначеним в ЕРД держвиконавцям.

Нове Положення, розроблене відповідно до вимог законодавства України, буде сприяти, зокрема:

  •         запобігання відчуження майна боржника, внесеного до Єдиного реєстру боржників;
  •         посилення захисту прав та інтересів дітей, поліпшення їх матеріального забезпечення у випадках, якщо батьки не дійшли згоди щодо способу утримання дітей, і таким чином утримання дітей визначається судом.

Положення затверджено постановою Правління Національного банку від 18 квітня 2019 № 60 і вступає в силу з 19 квітня 2019 року.

Цей документ прийнятий відповідно до вимог статті 62-1 Закону України "Про банки і банківську діяльність" та передбачає обов'язок банків повідомляти виконавцям при відкриття або закриття рахунка фізособи, щодо якої є інформація в ЕРД.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com