Enter your email address:

   
   
ліки

Кілька тижнів тому уряд ухвалив нову концепцію реформування закупівлі ліків і медвиробів.

В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун розповіла, що змінить трансформація закупівель ліків для пацієнтів в Україні.

Про це вона повідомила у Фейсбуці.

Мовляв, з того часу, як міжнародні організації закуповують життєво важливі ліки для українців, вдалося направити в рази більше препаратів до медзакладів. 

Наприклад, пацієнти з раком крові вперше на 100% забезпечені препаратом Іматиніб. А пацієнти з гострим інфарктом міокарда, які потрапляють в лікарні в кареті екстреної меддопомоги і яким негайно необхідно поставити стент, сьогодні на 100% забезпечені стентами.

Це вдається робити не лише завдяки відсутності корупції в міжнародних організаціях. Вони також мають величезну експертизу у своїй роботі. Час Україні перейняти цей досвід

Кілька тижнів тому уряд ухвалив нову концепцію реформування закупівлі ліків і медвиробів, над якою наша команда працювала останній рік. Для кожного препарату буде підібрано найоптимальніший і зручний шлях "доставки" до пацієнта, зокрема, йдеться отримання ліків безоплатно в аптеці за рецептом лікаря (як вже працює програма “Доступні ліки”, включення ліків та медвиробів у вартість послуги, електронний каталог та завдяки новій агенції закупівель. Вона займатиметься закупівлею стратегічних ліків за коштидержбюджету (вакцини, інфекційні захворювання, наприклад, СНІД чи туберкульоз), а також патентованих дороговартісних ліків. На цьому зупинюся детальніше.

Нова агенція має перейняти найкращий досвід міжнародних партнерів. Міністерство охорони здоров'я України зареєструвало нове державне підприємство “Медичні закупівлі України”, яке з часом отримає статус централізованої закупівельної агенції.

Агенція збиратиме замовлення з лікарень про необхідну кількість препаратів і вести перемовини з виробниками про гуртову ціну.

Потім кожна лікарня платитиме виробнику напряму і отримуватиме свою частину замовлення. Тут у виграші всі – і лікарня, яка отримає нижчу ціну, і виробник, який матиме більше замовлення.
Держпідприємство виступатиме перемовником, але не отримуватиме грошей від лікарень – ті платитимуть напряму, що знизить можливість корупції. 

«Скажімо, з року в рік всі лікарні в Україні купують фізрозчин. Щоб щоразу не проводити довготривалу процедуру закупівлі, замовлення з усієї країни може бути об'єднане в рамкову угоду. Така угода може бути підписана на кілька років.Шляхом більшого замовлення, лікарні отримають нижчі ціни та зможуть швидко дозамовляти необхідну кількість розчину без жодних додаткових бюрократичних процедур», - резюмувала Супрун. 

Loading...
Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com