Enter your email address:

   
   
Фермери озвучили своє бачення земельної реформи на форумі

У Миргороді (Полтавська  область) на форумі понад 250 фермерів з дванадцяти областей озвучили своє бачення земельної реформи.

Про це повідомив на своїй сторінці у ФБ голова комітету «Асоціації фермерів і приватних землевласників України», голова Агро-Продовольчої ради Іван Слободяник.

"У Миргороді Полтавської області розпочав роботу Перший всеукраїнський фермерський форум. Присутні понад 250 фермерів з дванадцяти областей. Ключове питання яке зібрались обговорити це можливе запровадження ринку землі.

UPD:
Перший етап Всеукраїнського фермерського форуму викликав палкі дискусії.
Безумовно, всі розуміють: ринок землі фактично існує через різні тіньові та "сірі" схеми. Проте найбільшою загрозою є відсутність ефективної правоохоронної і судової систем. Доки фермери піддаються нападам криміналу, а державні реєстратори переписують і перепродають їхні господарства, навіть розмови про ринок землі викликатимуть цілком зрозумілу засторогу і спротив.

Сьогодні під час обговорення пролунало дві полярні думки.

Частина фермерів виступають категорично проти обігу землі, вважаючи, що її власником може бути виключно держава.

Натомість основна частина фермерів готова говорити про цивілізований ринок землі за умови декількох складових.

Перша і головна — ринок землі повинен враховувати національні інтереси України. Що це означає? Ринок, відкритий тільки для громадян України. Акцентована на фермерстві аграрна політика і державна підтримка. Пріоритетне право викупу землі і банківський відсоток, що дозволяв би реально при існуючій рентабельності врожаю викупляти цю землю.

Необхідно врегулювати ситуацію з постійним користуванням — якщо держава не хоче віддати землю безкоштовно, має бути можливість викупити її в розстрочку за нормативною оцінкою. Така ж сама ситуація має бути з державною орендою. Потрібен напрацьований механізм пріоритетної купівлі земельних паїв на тій землі, яку фермер вже орендує. І ще багато чого.

Кожний з цих пунктів важливий, але ключовим залишається питання верховенства права.

Фермери побоюються ринку землі через велику недовіру до органів державної влади. Вони розуміють: без незворотності покарання для злочинців, при корумпованих правоохоронцях і суддях про рівні умови для всіх учасників ринку годі й думати.

Домовилися провести наступний етап форуму в Києві та звернулися до керівництва держави з проханням не приймати жодних рішень щодо ринку землі без участі фермерської спільноти.

Якщо ми хочемо уникнути соціальних катаклізмів, вважаємо, влада має до думки фермерів дослухатися."

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com