Enter your email address:

   
   
Нова українська школа: Гриневич назвала основні зміни для дітей

Учнів, які здобуватимуть шкільну освіту за новим державним стандартом, очікує низка нововведень, зокрема замість табеля успішності вони отримають Свідоцтво досягнення, а також вчитимуться вирішувати конфлікти мирним шляхом й прогнозувати наслідки власних дій.

Про це ексміністр освіти Лілія Гриневич розповіла у своєму інтерв'ю виданню "Ділова столиця", передає Depo.ua.

"Ті діти, які завершили навчання в першому класі НУШ – а їх було близько 450 тисяч – переходять до другого класу і продовжують вчитися за новим державним стандартом. До речі, всі підручники для другого класу надруковані і доправлені на місця. Все обладнання і меблі, які закупили минулого року, залишаються у класах. Хочу звернути увагу, що учні других та перших класів замість табеля успішності мають Свідоцтво досягнення, в якому вчитель фіксує розгорнуту інформацію про результати досягнень учня протягом року, а також надає рекомендації для подальшого навчання", – сказала вона.

Гриневич додала,що у такому Свідоцтві ньому є не лише якісь класичні речі, як, наприклад, вміння з математики, де зазначено як школяр розрізняє геометричні фігури, а й чи ставить дитина, наприклад, запитання про нове і незрозуміле.

"Перевіряється вміння дитини правильно формулювати запитання, а також чи здатна вона вирішувати конфлікти мирним шляхом, чи прогнозує наслідки власних дій", – зазначила ексміністерка, наголосивши, що це абсолютно нові результати навчання, які колись вважалися побічними, але, насправді, були дуже важливими для повсякденного життя.

За словами Гриневич, Міністерство освіти цього року направило 1 млрд 250 тис. гривень на закупівлю меблів, необхідного навчального обладнання і матеріалів, а також на навчання вчителів перших класів.

"У нас існують домовленості з фундацією Lego, яка частину своєї продукції доставить до шкіл у жовтні, а частину – трохи пізніше. Хочу наголосити, що за останні два роки в шкільну інфраструктуру держава вклала 7 млрд гривень. Були закуплені шкільні автобуси, комп'ютерна техніка, відремонтовані і оснащені природничі кабінети та надано багато інших субвенцій. До чого я це кажу? Бо якщо ми говоримо про роботу наступного уряду, то тут мало розуміти і погоджуватися, що потрібно продовжувати реформу", – розповіла вона.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com