Enter your email address:

   
   
Президент Німеччини розкритикував політику Меркель щодо «Північного потоку-2

Глава Бундестагу Вольфґанґ Шойбле розкритикував німецьку політику через газопровід «Північний потік-2» та заявив, що може зрозуміти стурбованість східних сусідів Німеччини.

«Не врахування думки наших східних сусідів не належить до основ німецької політики і значною мірою зруйнувало довіру», – написав Шойбле у своїй статті для видання «Welt», повідомляє DW.

Водночас він так само попередив опонентів «Північного потоку-2». «Із загальноєвропейської точки зору спільний саботаж проєкту також не є розумним рішенням», – зауважив Шойбле.

Нагадаємо, проєкт «Північний потік – 2» передбачає будівництво двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 млрд куб. м газу в рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини.

Вартість будівництва оцінюється у 9,5 млрд євро, запуск газопроводу очікується до кінця 2019 року

Європейськими партнерами «Газпрому» за проєктом є німецькі Uniper і Wintershall, австрійська OMV, французька Engie і англо-голландська Shell. Вони фінансують 50% проекту.

Проти його спорудження активно виступають Україна, США, Польща та країни Балтії.

Критики газопроводу є і в Німеччині, однак федеральний уряд здебільшого підтримує реалізацію проєкту, зазначаючи, що він є приватною ініціативою. При цьому офіційний Берлін наголошує на важливості того, щоб Україна й надалі здійснювала транзит російського газу до Європи.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com