Enter your email address:

   
   
Нові закони для ФОПів ухвалені в інтересах великих мереж — ексголова Держрегуляторної служби

Колишня голова Державної регуляторної служби Ксенія Ляпіна зазначила, що нові закони, що стосуються фізичних осіб підприємців, ухвалені в інтересах великих ритейлерів.

Про це вона сказала в ефірі програми «Нині вже» на hromadske.

«Великі мережі пролобіювали, щоб ФОП вів свою діяльність із більшими затратами, а, отже, не був конкурентоздатним. Мережі будуть продавати товари дешевше, ФОПи — дорожче. ФОПи відімруть самі собою, тому що в них не будуть купувати. Мережі після цього піднімуть вартість товарів і послуг і поділять між собою сфери постачання», — зазначила Ляпіна.

На питання, чи зараз фізичні особи підприємці є реальними конкурентами, що тримають ціни на нижчому рівні, експосадовиця відповіла: «Так».

За словами Ляпіної, після того, як закони набудуть чинності на 20-30% підніметься вартість товарів, які продають ФОПи.

17 жовтня Володимир Зеленський підписав закони про застосування касових апаратів у сферах торгівлі, харчування та послуг, а також про детінізацію розрахунків у сфері торгівлі.

Законами запроваджується обов'язковість використання реєстраторів розрахункових операцій фізичними особами-підприємцями, що працюють у сферах торгівлі та харчування. Разом з цим, таким ФОПам та іншим підприємцям дозволять використовувати безкоштовні аналоги касових апаратів у вигляді додатків на смартфони, планшети та комп’ютери.

Зазначається, що закони спрямовані на захист легального бізнесу від недобросовісної конкуренції, виведення з тіньового обігу частки готівкових розрахунків, «сірого» товару, покращення ефективності податкового адміністрування та державного контролю за розрахунковими операціями.

Нагадаємо, що зазначені закони гостро критикують підприємці. Зокрема, деякі великі роздрібні мережі погрожують, що набуття чинності цих законів призведе до закриття їхнього бізнесу. У податковій та уряді ці заяви відкидають, зазначаючи, що на чесний бізнес реалізація цих законів ніяким чином матеріально не вплине.

Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com