Enter your email address:

   
   

Сьогоднішні тренди в світовій економіці нагадують те, що відбувалося на початку XX століття, коли технології і укрупнення підприємств призвели спочатку до процвітання, а в підсумку до жахливого фінансової кризи.

Глава Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крісталіна Георгієва прогнозує, що світова економіка ризикує повернутися до Великої депресії, викликаної нерівністю і нестабільністю фінансового сектора.

Виступаючи в Інституті міжнародної економіки Петерсона у Вашингтоні, Крісталіна Георгієва сказала, що нове дослідження МВФ, яке порівнює поточну економіку з «бурхливими 1920-ми роками», кульмінацією яких став великий крах ринку 1929 року, показало, що подібна тенденція вже почалася.

Хоча розрив у нерівності між країнами скоротився за останні два десятиліття, він збільшився всередині країн, сказала вона, підкресливши Великобританію для особливої ​​критики.

За словами Георгієвої, за останні 20 років нерівності між країнами стало менше, проте розрив між громадянами всередині однієї країни став набагато помітніше.

«У Великобританії, наприклад, 10% найбільш забезпечених громадян мають стільки ж багатства, скільки 50% найбідніших. Ця ситуація спостерігається практично в кожній країні Організації економічного співробітництва і розвитку, де розрив між найбагатшими і найбіднішими верствами досяг або близький до рекордного», - наводить вислів глави МВФ The Guardian.

Вона додала: «У певному сенсі ця тривожна тенденція нагадує початок 20-го століття - коли подвійні сили технологій та інтеграції привели до першого золотого віку, бурхливим 20-х років і, в кінцевому підсумку, до фінансової катастрофи».

Крім цього, як зазначила глава МВФ, фінансова невизначеність вплине не тільки на підприємства, а й на окремих осіб, особливо з урахуванням зростаючої в багатьох країнах соціальної нерівності серед громадян. Крісталіна Георгієва зазначила, що «надмірне» розшарування суспільства «перешкоджає росту», а також «може розпалити популізм і політичні потрясіння».

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com