Enter your email address:

   
   

Українські підприємці пояснили, як епідемія пневмонії впливає на їхню роботу.

Економісти впевнені, що коронавірус, який виник в Китаї і поширюється світом, може надати набагато більший негативний вплив на економіку, ніж передбачалося раніше. Українські підприємці кажуть, що вже відчули вплив коронавірусу на свою діяльність. Наприклад, подорожчала доставка вантажів до Китаю.

    "Останнім часом ми бачимо тенденцію до подорожчання вантажних відправлень в Китай. Пов'язано це безпосередньо з закриттям прямого пасажирського авіасполучення. Раніше частина вантажів доставлялася пасажирськими рейсами, а зараз – тільки вантажними, яких недостатньо. Як наслідок – великий попит і дефіцит місця для вантажних відправлень, відповідно, підскочила і ціна. Наприклад, для перевезень до Пекіна вартість до появи вірусу коливалася в межах 2-2,5 долара за кг, а зараз у деяких перевізників тариф може досягати 5-5,5 долара за кг. Більш того, далеко не факт, що після стабілізації ситуації і подолання епідемії ціни швидко вирівняються. Ми прогнозуємо, що після відкриття "шлагбаума" на ринку морських перевезень буде шалений попит на можливість розмістити бронювання, ціни на фрахт стрімко зростатимуть, вантажі, які повинні перевозитися морським транспортом, доставлятимуться літаками та потягами. Тому очікуємо проблем з наявністю вільних місць на суднах, в літаках і потягах, зростання тарифів і збільшення термінів доставки вантажів", – пояснив Віктор Шевченко, генеральний директор групи логістичних компаній ZAMMLER.

Українські підприємці вже зіткнулися і з нестачею товарів, що виробляються в Китаї, через що очікують зменшення прибутку.

    "Ми працюємо в галузі безпілотних технологій і робототехніки, і наша діяльність пов'язана з глобальним доступом до технологій. Ми розуміємо, що ми досить поверхово поставилися до появи новинних заголовків про епідемію. Китай зупинив свою роботу практично на 20 днів, адже початок епідемії наклалося на період традиційного китайського Нового року, який завжди є періодом довгих вихідних в Піднебесній. Зараз відразу щодо кількох великих промислових проєктів впровадження систем автоматизації та робототехніки ми відчуваємо нестачу апаратних комплектуючих. Ми розуміємо, що в середньорічний перспективі затримки в роботі, з якими ми вже зіткнулися, вплинуть на 5% нашого очікуваного річного обороту", – описує ситуацію співзасновник компанії Drone.ua Валерій Яковенко.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com