Enter your email address:

   
   

Коронавірус перервав відновлення світової економіки після попередньої кризи — рецесії 2008/09 років. Її масштаби тепер здаються економістам сміхотворними в порівнянні з тим, що світить планеті після такого карантину.

Про це йдеться в повідомленні bbc.com.

У березні, коли вірус вперше продемонстрував свій вплив, відтік капіталу з ринків, що розвиваються, досяг майже $100 млрд, що приблизно в чотири рази більше, ніж за кожен з трьох попередніх фінансових криз.

«Квітнева статистика малює зворотну картину: завдяки вливанням ліквідності з боку центробанків США, єврозони, Великобританії та Японії у інвесторів знову прокинувся апетит до ризику, і капітал почав повертатися на ринки, що розвиваються. Але майбутнє безпосередньо залежить від результату боротьби з вірусом. Якщо він повернеться з новою силою, збиток виявиться набагато серйозніше, а прогнози знову доведеться переглядати», — розповіла Крісталіна Георгієва.

Експерти вважають, що у МВФ є підстави побоюватися такого розвитку подій. Також економісти організації опублікували оцінку перших кроків Європи назустріч безкарантинному майбутньому. Вони попередили, що Старий Світ гірше підготовлений до зняття обмежень, ніж Азія, яка першою прийняла удар пандемії.

«У кожного своя стратегія, але Європа, схоже, виходить з карантину на більш ранній стадії епідеміологічного циклу, ніж Азія. До того ж, можливості повномасштабного тестування, відстеження контактів та ізоляції вогнищ зараження в Європі поступаються азійським аналогам», — вважають експерти МВФ.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com