Enter your email address:

   
   

Станом на ранок 21 серпня у Білорусі дев'ять людей залишаються зниклими без вісти після масових протестів.

Міністерство внутрішніх справ Білорусі назвало свої версії зникнення протестувальників після кривавих протестів у країні. За даними відомства, деякі з таких громадян ведуть асоціальний спосіб життя, а хтось поїхав на заробітки чи на відпочинок, не попередивши про це нікого. 

Про це повідомляє пресслужба МВС Білорусі. 

Від 9 серпня правоохоронцям надійшли сотні звернень і заяв громадян про безвісне зникнення їхніх родичів і знайомих. Більшість із них пов'язує зникнення із затриманнями під час масових заворушень, звинувачуючи міліцію в ненаданні інформації про затриманих.

Станом на 21 серпня обробили майже всі звернення, залишилося кілька десятків, запевняють в МВС. Але заяви продовжують надходити, нехай і не так активно.

Версії МВС:

деякі громадяни відбувають покарання у вигляді адміністративного арешту за протиправні дії. Співробітники карного розшуку перевіряють інформацію про їхнє перебування в місцях ізоляції і повідомляють про це заявникам;
значна частина заявлених громадян поїхала на заробітки або на відпочинок за кордон, нікого не попередивши;
 частина людей, які ведуть асоціальний спосіб життя, зникали регулярно і раніше, згодом перебували в притонах або ізоляторах. Дані про таких громадян в числі інших зараз розміщені на інтернет-ресурсах, як зниклі під час заворушень, незважаючи на те, що заяви про їхні розшуки були подані до 9 серпня;
більшість громадян з перевірених затримувалися правоохоронцями, але на момент перевірки були звільнені і чимало здивовані тим, що хтось розмістив їхні дані в загальному доступі.
У відомстві також прокоментували список зниклих без вісти людей, опублікований виданням Tut.by. За даними ЗМІ, від початку заворушень зникло 92 людини. Станом на 9 ранку 21 серпня зниклими без вісти залишаються дев'ять людей. 

За даними МВС:

- людини не ідентифіковані;
- розшукані раніше, але інформація з сайту не видалена;
- офіційно оголошений в розшук як зниклий безвісти;
- подані заяви в ОВС про розшук, проводиться перевірка;
-  розшукується по лінії інших служб МВС,
- доданий на сайт 21 серпня, проводиться перевірка.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com