Enter your email address:

   
   
Європарламент проголосував за резолюцію щодо санкцій проти РФ у зв'язку з отруєнням Навального

Резолюція, крім іншого, містить заклик до глав МЗС країн ЄС прийняти рішення про зупинення проекту "Північний потік"-2.

Резолюція Європарламенту із закликом до посилення санкцій проти Росії у зв'язку з отруєнням опозиціонера Олексія Навального дістала підтримку більшості європейськи парламентарів на пленарному засіданні 17 вересня в Брюсселі. Про це повідомляє Deutsche welle.

За резолюцію "Про ситуацію в Росії: отруєння Олексія Навального" проголосували 532 євродепутати, 84 виступили проти, 72 депутати утрималися.

У даному документі Європарламент виступив за наступні кроки:

    "невідкладний запуск міжнародного розслідування" отруєння Навального із залученням до нього ЄС, ООН, Ради Європи та організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ);
    заклик до влади Росії повністю співпрацювати з ОЗХЗ для забезпечення неупередженого міжнародного розслідування та притягнення до відповідальності причетних до злочину проти Олексія Навального;
    проект "Північного потоку-2" слід зупинити;
    ЄС якнайшвидше повинен ухвалити список масштабних обмежувальних заходів і посилити чинні санкції проти Росії";
    застосування санкційного механізму, за допомогою якого можна буде знайти і заморозити рахунки на території ЄС, що належать корумпованим особам, викритим у розслідуваннях Фонду боротьби з корупцією Олексія Навального.

Європейський парламент закликає міністрів закордонних справ країн ЄС на засіданні 21 вересня "зайняти активну позицію" з зазначених питань.

У резолюції також наголошується, що нервово-паралітична речовина сімейства "Новачок" - це "хімічна зброя, яка може бути створена тільки в належних державі військових лабораторіях і не може бути придбана приватними особами, але якщо таке все ж сталося, то це порушення Росією своїх міжнародних зобов'язань".

Вищий законодавчий орган ЄС наголосив, що застосування хімічної зброї за будь-яких обставин є злочином, згідно з міжнародним правом.

Раніше повідомлялося, що в уряді Німеччини відкриті для можливості введення санкцій проти РФ у зв'язку з отруєнням російського опозиціонера Олексія Навального, однак якщо йдеться про "Північний поток"-2, потрібно дочекатися відповіді Євросоюзу -оскільки це "не лише німецький проект". У ньому беруть участь сто компаній з дванадцяти європейських країн.

Нагадаємо, що 20 серпня під час повернення в Томськ Олексію Навальному під час польоту стало зле, тому літак здійснив екстрену посадку. Російський опозиціонер був госпіталізований у важкому стані. 21 серпня Омські лікарі дозволили госпіталізацію політика до Німеччини. Зараз він проходить лікування в німецькій лікарні. Олексій Навального вивели зі штучної коми і відключили від апарату ШВЛ.

Факт отруєння Олексія Навального нервово-паралітичною речовиною з групи "Новачок" спочатку підтвердила німецька військова лабораторія, пізніше – лабораторії ще двох країн – Франції та Швеції.

Представник уряду Німеччини Штеффен Зайберт заявив, що Організація із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) в Гаазі також отримала зразки і робить кроки для їх тестування в своїх довідкових лабораторіях.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com