Enter your email address:

   
   

Адміністрація США розширила обмежувальні заходи щодо проекту газопроводу "Північний потік 2", щоб не дати завершити його будівництво, повідомляє у вівторок газета The Wall Street Journal із посиланням на директиву Держдепу.

"Державний департамент розширив спектр санкцій проти незавершеного і підтримуваного Росією газопроводу, який розглядають як джерело напруженості між Німеччиною, Росією та США", - зазначає видання.

Згідно з документом Держдепу, обмежувальні заходи проти проекту від 2019 року також застосовуватимуть і до компаній, які надаватимуть послуги або фінансування "для модернізації або установки обладнання" на судна, які можуть бути зайняті в проекті.

"Ми хочемо переконатися в тому, що всі сторони розуміють, що вони можуть потрапити під наші санкції", - наводить WSJ слова помічника держсекретаря з енергетичних ресурсів Френсіса Феннона.

Як повідомляє Dow Jones, держдепартамент США закликає Росію, головного учасника проекту, "перестати використовувати свої енергетичні ресурси в примусових цілях".

У Держдепі також звинуватили Москву у використанні трубопроводів "для створення національної та регіональної залежності від російського енергопостачання з метою використання цієї залежності для розширення свого політичного, економічного та військового впливу, ослаблення безпеки Європи й підриву національної безпеки і зовнішніх політичних інтересів США".

Влада США в останні місяці робить активні спроби перешкодити реалізації проекту "Північний потік 2". Зокрема, проект оборонного бюджету США, підготовлений у Конгресі, передбачає посилення санкцій щодо газопроводів "Північний потік 2" і "Турецький потік". У проекті пропонується посилити вже наявні санкції. Так, документ передбачає санкції за сприяння продажу, оренді або наданню трубоукладальних суден для будівництва газопроводів, надання страхування і перестрахування, а також послуг або приміщень для технічної модернізації суден, пов'язаних із будівництвом газопроводу.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com