Enter your email address:

   
   
Мін'юст США подав антимонопольний позов проти Google

Міністерство юстиції США подало позов проти належної Alphabet Inc. Google, обвинувативши компанію в порушенні конкуренції в сфері пошукових сервісів, повідомляють американські ЗМІ.

Позивачами також виступили генеральні прокурори 11 штатів, включно з Арканзасом, Флоридою, Південною Кароліною і Техасом.

Як зазначає The Wall Street Journal, позов проти Google є найбільшою антимонопольною справою проти технологічної компанії за більш ніж двадцять років. Останній розгляд подібного масштабу було порушено в 1998 році проти Microsoft Corp. Тоді компанія пішла на врегулювання претензій влади.

Мін'юст обвинувачує Google в укладенні угод, які перешкоджають доступу конкурентів до сектора. Крім цього, влада США стверджує, що Google платила виробникам мобільних телефонів, операторам зв'язку й інтернет-браузерів, таким як Safari американської Apple Inc. (SPB: AAPL), за встановлення Google як пошукової системи за замовчуванням.

Мін'юст також заперечує практику попереднього встановлення пошукового застосунку Google на телефони з операційною системою Android. На думку влади, Google за допомогою положень про розподіл доходів перешкоджає попередньому встановленню на телефони конкуруючих пошукових систем.

За даними влади, Google володіє або контролює канали, на які припадає приблизно 80% пошукових запитів у США. У результаті інші пошукові системи не можуть отримати достатньої кількості запитів, щоб конкурувати з Google, споживачі стикаються з обмеженим вибором, а рекламодавці - із завищеними цінами.

У Google зазначили, що в позові Мін'юсту є "багато вад". "Люди використовують Google тому, що вони вибирають його, а не тому що їх примушують, або вони не можуть знайти альтернативи", - наводить WSJ слова представника компанії.

Розслідування Мін'юсту США щодо Google тривало більше року і відбувалося на тлі перевірки декількох найбільших технологічних компаній країни.

Якщо Google програє справу, компанія може бути змушена провести реорганізацію бізнесу відповідно до рішення суду. Мін'юст у своїй позовній заяві не зазначить можливих способів усунення порушення, проте один із чиновників не виключив, що Google можуть зобов'язати провести структурні зміни.

Перемога Google завдасть удару по розслідуваннях щодо інших великих технологічних компаній у США.

Як зазначає WSJ, судові розгляди можуть тривати декілька років і завершитися при президенті, який переможе на виборах 3 листопада.

Акції Alphabet дешевшають на 0,4% на торгах у вівторок.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com