Enter your email address:

   
   

Радбез ООН збереться сьогодні стосовно українського мовного закону за ініціативою Росії.

20 травня о 22.00 за Києвом відбудеться засідання Ради Безпеки Організації Об'єднаних Націй, на якому обговорять закон України про функціонування української мови як державної. Про це заявив 19 травня у Facebook речник постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко.

"Засідання Радбезу ООН щодо українського мовного закону відбудеться в понеділок, 20 травня, о 22.00 за київським часом", – написав він.18 травня представництво Росії при ООН звернулося до голови Ради Безпеки організації з проханням скликати засідання через ухвалення Верховною Радою України закону про мову.

25 квітня Верховна Рада України ухвалила у другому читанні й у цілому законопроект №5670-д про забезпечення функціонування української мови як державної. "За" проголосувало 278 депутатів Верховної Ради.

У законі зазначено, що українська – єдина державна мова в Україні. Цей статус передбачає обов'язкове використання української мови по всій країні в органах державної влади й місцевого самоврядування, а також у публічних сферах суспільного життя. Дія закону не поширюється на сферу приватного спілкування та релігійних обрядів.

Представники опозиції подали чотири проекти постанов про скасування голосування за мовний закон. 14 травня Верховна Рада їх відхилила, після чого спікер підписав закон і передав його на підпис президенту.

Документ набуде чинності за два місяці після публікації, але деякі його положення почнуть діяти за кілька років.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com