Enter your email address:

   
   
Nord Stream 2: Польський експерт озвучив кращий і гірший крок для України

Якщо будівництво Північного потоку 2 не завершать до кінця року, це дасть шанс для України в кращих переговорах з Газпромом.

Будівництво Nord Stream 2  не буде завершено до кінця року не зважаючи на згоду Данії, і це може дати Україні шанс на кращу переговорну позицію з Газпромом щодо транзиту газу.

Таку думку в коментарі власному кореспондентові Укрінформу висловив польський експерт з енергетичних питань, головний редактор видання BiznesAlert Войцех Якубік.

"Данці дали згоду на його створення, але це не означає, що проект Nord Stream 2 буде готовий до кінця 2019 року. Його реалізація може затриматися аж на півроку з огляду на те, що об'єднання німецького і данського відрізків газопроводу може відбутися тільки навесні", - зазначив Якубік.

За його словами, той факт, що цей проект не буде готовий до кінця року, дає кращу переговорну позицію для України в переговорах з Газпромом, адже росіяни не зможуть відмовитися від українського шляху, а буде потрібна якась транзитна угода.

З іншого боку, як зазначив Якубік, росіяни затягують переговори з Єврокомісією і Україною, а також ведуть двосторонні переговори з Німеччиною, чекаючи завершення Nord Stream 2 і початок поставок газу через цей газопровід, щоб поліпшити свою переговорну позицію.

"Зараз йде своєрідне змагання з часом. Найкраще, що може зробити Україна, - це завершити реформи і змусити Газпром за підтримки Єврокомісії підписати контракт, який буде відповідати європейському законодавству і який буде захищати українську сторону від дій російського монополіста", - констатував польський експерт.

"Відомо, що Росія вже програла справу в суді і може програти наступні. Тому вона хоче вирішити цю проблему пакетно, щоб незважаючи на програші в суді не платити штраф. У цьому, власне, полягає стиль переговорів росіян: все змішати, застати іншу сторону зненацька і змусити її піти на поступки", - підкреслив він.

Якубік зазначив, що Єврокомісія повинна надати підтримку Україні, а такі члени ЄС, як Німеччина або Угорщина, не повинні вести самостійної енергетичної політики щодо Росії, що послаблює позицію України.

Нагадуємо, енергетичне агентство Данії (ЕАД) 30 жовтня видало компанії Nord Stream 2 AG дозвіл на будівництво частини газопроводу Nord Stream 2 на території датських територіальних вод в Балтійському морі.

Данія залишалася останньою країною, яка не видавала дозвіл на будівництво російського газопроводу.

Проект Nord Stream 2 передбачає будівництво нової нитки газопроводу від узбережжя РФ через Балтійське море до Німеччини на додаток до вже діючого Nord Stream. Передбачається, що потужність другої гілки Nord Stream 2 складе 55 млрд кубометрів газу щорічно, протяжність - понад 1,2 тис. Км.

Газопровід будує російський Газпром спільно з європейськими компаніями Engie, Uniper, OMV, Shell і Wintershall. Планувалося завершити проект до кінця 2019 року.

Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com