Enter your email address:

   
   
Українe залили нелегальною горілкою

Горілку можна купити через інтернет з доставкою додому.

У 2018 році виробництво горілки в країні впало на 9% до 12,3 млн дал. Однак зовсім не тому, що люди стали пити її менше, упевнені виробники. Справа в тому, що легальну горілку витісняють з ринку підпільні виробники, які не платять податки і акцизний збір, а тому можуть запропонувати небагатим українцям продукт за втричі меншою ціною.

Так, якщо легальний продукт коштує від 90 грн., то контрафакт - 30-50 грн., а десятилітрові бег-ін-бокси можна купити з доставкою додому по 300 грн. У 2018 році частка тіньового ринку горілки в країні досягла 50%, підрахували в асоціації «Укргорілка».

«Зараз велика проблема для «білих» учасників - зростання продажів нелегального алкоголю через інтернет, які на даний момент ніким не контролюються. Крім іншого, часто це пов'язано з прямою загрозою здоров'ю. Купівля в мережевих супермаркетах, які працюють безпосередньо з виробниками, в рази безпечніше покупок на ринках, в розливайках або в інтернеті», - пояснив UBR.ua глава асоціації «Укргорілка» Володимир Остапюк.

Відрізнити підробку від справжньої горілки не так вже й складно, кажуть експерти. Головний критерій - ціна. На сьогодні державою встановлена ​​мінімальна роздрібна ціна на горілку 90 грн. за пляшку 0,5 л. Тобто будь-яка продукція дешевше цієї позначки - автоматично нелегальна.

Виробники акцентують увагу українців на те, що горілка повинна бути виключно в скляній тарі. Міцний алкоголь заборонено продавати в пластикових пляшках, пакетах або в картонних коробках. Такі матеріали вступають в реакцію зі спиртом і небезпечні для вживання людиною.

Якщо врахувати той факт, що аж 50% горілки є нелегальною, але при цьому не повідомляється про масові смерті українців від горілки, значить мова йде не стільки про небезпечний продукт, скільки про такий, за який не платиться акциз.

Оксана Матвейчук

Loading...
Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com