Loading...
   

Підписка на RSS

Ваша електоронна пошта:

 

   
   
могильник

Співробітники Одеського археологічного музею на околиці села Орловка Ренійського району досліджують археологічний пам'ятник національного значення городище Картал на Нижньому Дунаї.

 Керує експедицією директор музею, доктор історичних наук Ігор Бруяко.

 На даній території зафіксовані сліди 3-4, а в деяких місцях і 6 різних хронологічних періодів, починаючи з епохи енеоліту.

Пам'ятник став відомий ще в 19 столітті, але з різних причин, в основному, політичного характеру, досліджуватися активно став тільки з кінця 60-х років минулого століття.

 У 2004 році тут було відкрито один з найцікавіших об'єктів, який продовжує досліджуватися до теперішнього часу - це могильник умовно VIII століття до н.е. Він вважається одним з найбільших даного періоду в південно-східній Європі.

Тут знайдені 532 поховання. В рамках експедиції цього року також виявлено поховання раннього бронзового століття.

"Це так звана ямна культура, яка була поширена на величезній території від Уралу до Угорщини близько 5,5 тисяч років тому. Треба сказати, що переважна більшість ям (450 поховань) відносяться до раннього залізного віку, а решта — до інших хронологічних періодів", - зазначив І.Бруяко.

В даний час розкопки проводяться на східній околиці пам'ятника.

"А взагалі, він поширюється на південь в бік Дунаю, на північ - в сторону Кагула і на захід, де знаходяться залишки височини Кам'яної гори З 1963 по 1993 рік основні розкопки були зосереджені саме на цій горі Проводив їх Одеський національний університет ім .Мечнікова. У 1993 році кар'єр закрили і з кінця 1990-х років тут працює Одеський археологічний музей спільно з різними партнерами", - розповів директор музею.

Цього літа в археологічних розкопках взяли участь студенти факультету української філології та соціальних наук Ізмаїльського державного гуманітарного університету.

В рамках студентської практики група з чотирьох третьокурсників-істориків разом з викладачем два тижні брала участь в археологічній експедиції.

Студентам вдалося виявити людські останки, які головним чином належать фракийскому населенню Буджака (VII - VIII століття до Різдва Христового). В ямі римського періоду знайшли також повне горня і кілька горщиків масового виробництва. Предмети розташовувалися в головах кістяків (це похоронний обряд фракійців).

Керівник археологічної експедиції наголосив на відповідальності і старанність студентів.

Оксана Матвейчук

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com