Loading...
   

Підписка на RSS

Ваша електоронна пошта:

 

   
   
Великий Вогонь

Сьогодні святкує 26-річчя від дня свого заснування перша офіційно зареєстрована в незалежній Україні язичницька організація — Духовна течія «Великий Вогонь».

Засновник «Великого Вогню» Князь Огін (Геннадій Миколайович Боценюк) вважає 17 серпня своїм другим днем народження, про що він написав у свій блог.

Перша громада "Великого Вогню" з'явилась у Житомирі у 1990 році. Оригінальне нетеїстичне світобачення, філософські традиції українських мислителів ХХ століття (серед яких можна назвати Миколу Хомичевського (Бориса Тена), Євгена Павленка, Леоніда Семенчука), прадавні артефакти, відсутність комерціалізації культу зробили "Великий Вогонь" найнестандартнішою релігійною течією у Східній Європі.

«Великий Вогонь» пропагує аутентичну традиційну духовність, а крім того володіє потужними старовинними артефактами, саме тому Князь Огін має справжній міжнародний авторитет, а чисельні спроби КДБ/ФСБ і особисто Віктора Медведчука зробити клонів ВВ завжди терплять фіаско.

Центральним у вченні «Великого Вогню» є традиційний культ предків — навій. Навії (народжені навіки вічні) — це душі наших пращурів. З давніх давен на Русі найбільше шанували предків та народних героїв. Померлих предків наші пращури називали навіями. Слово «навії» та культи, пов`язані з ними (Чистий Четвер), згадуються у повчаннях проти язичництва. Згідно анімістичних уявлень, навії знаходяться повсюди і без них нічого не відбувається.

Від самого початку заснування «Великого Вогню» Князь Огін робив особливий акцент на вихованні справжніх воїнів, які добре володіють прийомами кулачного бою та фехтування.

Наразі Україна переживає етап пошуку і становлення національної ідеї. За 25 років незалежності України діяючими владами так і не була створена національно-патріотична ідея (зрозуміло, умисно), яка вкрай необхідна для будь-якої держави. Національно-патріотична ідея згуртовує громадян, вказує шлях для подальшого розвитку.

Всім стає очевидною необхідність створення нової демократичної ідеології, в основі якої буде лежати не християнська сліпа терпимість з уявленням, що всі люди, не залежно від етнічної приналежності, у всіх куточках Землі — рівні, а захист інтересів корінного населення окремої держави. Чомусь у Ізраїлі керують державою не індуси, у Нігерії - не французи, а ось в Україні керують молдавські, вірменські і грузинські євреї. І увесь "цивілізований і демократичний" світ вважає це нормою, так само як і корінне населення України. Україна, як і увесь Західний світ, потребує нового типу демократії, і саме "Великий Вогонь" озвучить принципи язичницької демократії та згодом втілить у життя.

В цьому році ювілей «Великого Вогню» знову співпав з повним місяцем, який традиційно вважається найкращим часом для чаклування. Таке вже було у 2000-му році під час святкування десятирічного ювілею ВВ, коли місцева влада несподівано для себе виявила, що існує потужна духовна сила, яка може зупинити деградацію України.

Радаслава Огінська

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com