Loading...
   

Підписка на RSS

Ваша електоронна пошта:

 

   
   
Росія робить хід пам'ятником

Іноземна преса пише про пам'ятник князю Володимиру Хрестителю в Москві.

У суботу іноземна преса розмірковує про те, чи підсилить напругу між Росією і Україною відкриття пам'ятника князю Володимиру Великому в Москві.

"Повість про двох Володимирів"

"У Володимира Путіна з'явився новий сусід - 16-метровий бронзовий пам'ятник Володимиру Хрестителю", - розповідає Economist про відкриття монумента київському князю біля стін московського Кремля.

Незважаючи на твердження прихильників встановлення пам'ятника, що це подія приурочена до тисячолітньої річниці смерті князя, політичний підтекст такого кроку "цілком очевидний", розмірковує видання.

Україна вважає Володимира Хрестителя "батьком-засновником", оскільки він був князем Київської Русі, а російські лідери - "празасновником" сучасної Росії, пояснює Economist.

Противники відкриття пам'ятника вважають цю подію "грубим жестом російського панування".

"Всім абсолютно очевидно, що князь Володимир - це, власне, президент Володимир", - цитує видання російського політолога Катерину Шульман.

Коли Володимир був живий, Москви ще не було

Ігор Данилевський, історик

Історики також ставлять під сумнів логіку події.

"Коли Володимир був живий, Москви ще не було", - цитує Economist історика Ігоря Данилевського. Видання нагадує, що в березні 2014 року Володимир Путін згадав про спадщину князя, щоб "виправдати анексію Криму".

Останнім часом в Росії почали активно встановлювати пам'ятники, підсумовує видання і цитує російського архітектора Євгена Асса, який говорить, що "минуле - головне джерело величі" в сучасній моделі політики Росії.

Пам'ятник посилить напругу?

На думку іншого видання Британського Daily Telegraph, "Подібний крок може ще більше посилити" напругу і між Києвом Москвою.

Газета підкреслює, що Володимир Хреститель є засновником православної слов'янської цивілізації як в Росії, так в Україні і Білорусі.

"Однак пам'ятник в Москві є суперечливим тому, що його зведення загрожує архітектурному вигляду Москви, а також тому, що це посилить конфронтацію між Росією і Україною", - говорить Daily Telegraph.

Знаючи про добрі стосунки Порошенка і Путіна, важко погодитися з іноземними виданнями у їх припущеннях про можливість виникнення якогось напруження між офіційної владою України і Росії.

Нагадаємо, як каган Володимир «засновував православну слов'янську цивілізацію»: "...загал народу навіть у Києві не хотів хреститися й голосно плакав, коли тягли Перуна. Але в Києві Володимир мав наємне вірне військо, а тому крикунів проти нової віри легко могли відправити в Дніпро за Перуном; багато повтікали в глухі місця, багато поховалися, а ще більше - сиділо мовчки" (Огієнко "Українська церква". - К., 1993).

Володимир Хреститель традиційний родоплемінний поділ Русі замінив територіальним, тим самим знищивши народовладдя. Церква боролася «з пережитками дофеодальної старовини», «сформувало усвідомлення святості посланої богом великокнязівської влади», пише у своїй доповіді «Володимир Великий – каган і хреститель Руси» Іван Грицюк к. богословських наук, протоієрей Київського патріархату.

І никого не дивує, чому церковники називають Володимира каганом? Уж хто-хто, а вони добре знають про його походження. Тобто з Володимира Хрестителя і почалося закріпачення Русі хазарами.

Українці повинні пам`ятати і розуміти роль кривавого кагана Володимира у руйнуванні традиційного демократичного устрою Русі та у формуванні ним за допомогою церкви соціально несправедливого (феодального) суспільства.

Оксана Матвейчук

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com