Loading...
   

Підписка на RSS

Ваша електоронна пошта:

 

   
   
Зелена Неділя

Голова Духовної течії «Великий Вогонь» Князь Огін написав у свій блог:

«Онуки Перуна! Правнуки Сварога!

Обрядовість Зелених свят знаменує завершення весняного і початок літнього календарного циклу, фактичний початок астрального червня. В основі її - культ дерев та рослинності, магія закликання майбутнього врожаю. Рівно через місяць буде свято Купайла, тобто літнє рівнодення.

На Зелену Неділю прикрашають хату і подвір'я та господарські будівлі (якщо ви живете не в багатоповерхівці) зеленими гілками липи, акації, ясеня, або дуба. В хаті встановлюють букети з лісових чи польових квітів і трав. Багато хто любить в цей день розкидати по хаті лепиху (аїр), але мені особисто її гострий і якийсь трохи наркотичний запах зовсім не подобається, та й рослина ця чужінська, її ще називають татарським зіллям. Пишуть таке:

"Аїр дійсно дістався селянам від татар, точніше від татаро-монгольського нашестя. Татарське зілля монголи вважали культовою рослиною, вони свято вірили, що водойми, в яких росте аїр, чисті, і воду з нього можна пити без побоювань. Тому на шляху до сіл і селами завойовники розкидали у водойми шматочки кореневища аїру, так він і прижився у нас..."

От тому я раджу прикрасити хату краще букетиком конвалії, ніж татарським зіллям. Якщо комусь подобається бузок, то він теж підходить.

Культовими стравами в цей день теж треба вважати все рослинне і зелене, від зеленої цибулі й петрушки, до зеленого борщу.».

Оксана Матвейчук

Loading...
Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com