Loading...
   

Підписка на RSS

Ваша електоронна пошта:

 

   
   

Українські «язичники» починають святкувати Купайла - прадавнє свято очищення душі й тіла в світлі дня літнього сонцестояння.

Більшість рідновірських громад святкувати будуть у вихідні дні. Пощастило литовцям і латишам, бо в них вихідний — народне свято стало державним. Британські язичники теж сьогодні мають вихідний день — таке рішення прийняв парламент Великої Британії декілька років тому.

Голова найстарішої офіційної язичницької організації України, Духовної течії «Великий Вогонь» - Князь Огін благословив Україну і нагадав прихільникам рідної віри, що Купайло — свято безалкогольне.

Він написав у свій блог:

«Онуки Перуна! Правнуки Сварога! Вітаю вас зі святом Купайла!

Запаліть багаття, поєднайте силу землі і неба у душі своїй, і не забувайте омитися водою. Це прадавнє свято очищення души і тіла, небесного вогню, а також споконвічне свято кохання! Традиційного кохання і любові. Кохайтеся синьокі і чорноброві! Немає в тому «гріха», коли чоловік кохає свою дружину. У старі часи в Купальску ніч пізнавали один одного наречені.

Нагадую, що алкогольні напої на свято Купайла не вживають... А знаючі люди на світанку зілля збирають, бо трави мають в ці дні найвищу силу.

Слава Сварогу! Слава Роду! Слава Перуну! Слава Ладі, що кохання дарує!»

До речі, вчені підтверджують, що більшість лікувальних рослин цвітуть саме в ці дні й збирати їх краще рано вранці. Тобто трави мають не лише «магічну», а й цілком природню силу.

Оксана Матвейчук

Loading...
 
Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com