Loading...
   

Підписка на RSS

Ваша електоронна пошта:

 

   
   
ЮНЕСКО

ЮНЕСКО всерйоз стурбована активною забудовою буферних зон Києво-Печерської Лаври і Софії Київської.

На 41-й сесії в Кракові організація прийняла безпрецедентно жорстке рішення, зобов’язавши українську владу припинити всі видані дозволи на будівництво, надані власникам та орендарям земельних ділянок у буферній зоні, інформує eizvestia.com.

За оцінками Голови громадської ініціативи «Андріївська-пейзажна ініціатива» Марини Соловйової, робота повинна бути припинена на півсотні будівельних майданчиків в центрі Києва.

«Згідно з 172-ї конвенції організації, Україна повинна надати повну інформацію по всіх об’єктах, які будуються. Після чого комітет всесвітньої спадщини ЮНЕСКО розгляне кожен кейс і надасть українській стороні рекомендації – що будувати можна, а що – ні», – пояснює Соловйова.

У 2010 році громадська ініціатива проводила інвентаризацію будівельних дозволів, виданих девелоперам в буферних зонах Софії та Лаври, нарахувавши близько 75 спірних об’єктів.

«З того часу їх кількість скоротилася. За одними земельним ділянкам закінчилися договори оренди, за іншими від забудови відмовилися інвестори. В судовому порядку були анульовані дозволи по ділянках на Пейзажній Алеї, вулиці Гончара, Михайлівській площі, садибі Мурашка. Зараз таких ділянок, звичайно менше. Думаю, близько 50-ти », – підраховує Марина Соловьева.

Будівництво на частини з них після проходження процедури узгодження з ЮНЕСКО буде продовжено. Частина проектів неминуче доведеться закрити.

«Україна є членом Конвенції, вона підписала і ратифікувала її, взявши на себе зобов’язання дослухатися до думки міжнародного співтовариства. Адже мова йде про спільні європейські цінності », – резюмує Соловйова.

Loading...
Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com