Loading...
   

Підписка на RSS

Ваша електоронна пошта:

 

   
   
День Святовида

Осіннє рівнодення відзначають прихильники етнічних релігій усієї Європи. В Україні в цей день в особливій пошані осіннє сонце — Святовид.

Цікавий запис у свій блог зробив голова найстарішої офіційної язичницької духовної течії «Великий Вогонь» Князь Огін:

«Онуки Перуна! Правнуки Сварога!

Вітаю вас з великим осіннім святом, яке вже 27 років огніщани називають Днем Святовида. Це - осіннє рівнодення. За старовинним звичаєм в цей день випікають пироги і готують страви з м'яса птиці. У День Святовида огніщанам дозволяється випити трохи вина.

Свято було й трохи войовничим. Саме в цей день наші предки щедро пригощали ратників, які повинні були вберегти зібраний врожай. Для того, щоб жити заможно мало виростити добрий врожай, треба ще вміти його захистити від ворожих жадібних пазурів...»

У середньовічній літературі є багато згадок про вшанування Святовида західними слов`янами саме на осіннє рівнодення. Саме в цей день жерці наливали у великій ріг молоде вино і намагалися начарувати добрий врожай і на наступний рік.

Західні слов`яни до XIV століття не дозволяли загарбникам «похрестити» себе, тому жили дуже заможно, чим дуже дивували німецьких літописців, бо ж не були рабами (хлопами).

Оксана Матвейчук

Loading...
Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com