Тема тижня  

   

   
Loading...
   

Підписка на RSS

Ваша електоронна пошта:

 

   
   

Люди у напівшовковому стані від того, як "старо-нова" українська влада перетворюється на загальнодержавний рекет.

Українці поки що переважно зайняті новорічними святами, після яких неменуче наступить повне прозріння, але прийнятим з усіма можливими і навіть абсолютно неможливими порушеннями дозвіл ВРУ на написання бюджету геноциду українців подобається невеликій купці кримінальних авторітетів (яких у нас за російською калькою називають олігархами) та їх найближчому оточеннюю.

Ми не будемо тут розглядати прийнятий бюджет по пунктах, а зупинимося лише на деяких моментах, адже до цієї теми доведеться повертатися ще не раз, коли «випливуть» усі нюанси предноворічного «бюджетного шабаша»...

«Я пишаюся, що 28 грудня голосувала за урядові законопроекти. Скільки маніпуляцій та обливання брудом в інформаційному просторі – а ось я вперше після перемоги Майдану змогла собі сказати, що живу недаремно, що я корисна для країни», – заявили вже депутат пані Тетяна Чорновіл. Після таких заяв одразу виникає думка: там в парламенті працюють відомі відьми з СТБ чи запущено спеціальний вірус, який діє на мізки? Бо коли слухаєш наших депутатів, навіть тих, які ще вчора виглядали адекватними, складається враження, що їм усім пороблено. Ну може людина, в якої усе гаразд із мисленням, заявити таке: «... Вперше в історії України ОЛІГАРХИ не мають армію лобістів у Верховній Раді. Вперше ОЛІГАРХИ отримали поразку. Вперше уряд конкретно заліз в кишені до олігархів. Навіть тих, які продовжують маніпулювати політиками»?

Таку гучномовну заяву колишня журналістка Тетяна Чорновол зробила після п’яного виступу Юрія Бойка, бо той «набрався» від горя, що збільшили ренту на використання надр  «для компаній, які видобувають газ в рамках договору про спільну діяльність рентна ставка буде поетапно піднята аж до 70 відсотків». Дехто цей відвертий грабунок української нації називає одним із позитивів нинішнього бюджету. Хоча, само собою, ця рента аж ніяк не вплине на здешевлення того газу, за який доведеться платити нам, споживачам – громадянам України. Зрештою, уже давно не тішить наповнення державного бюджету, допоки ми не маємо законів, які б показували прозорість його використання! Адже навіть щорічний дефіцитний бюджет розкрадається.

Певно, нікого не здивує, що у цьогорічному бюджеті збільшені видатки на армію – це вже було б відвертим кощунством, аби цього не зробили. Однак дивує інше: чому під час війни (раз оголошують мобілізації, то реально маємо війну, завуальовану під "ато") значно зросли видатки на ментів? Пані Тетяну це, виходить, влаштовує. При цьому, коли стільки говорили про реформування суду, зарплати суддям значно зменшили. Це так «по-новому» боротимуться із корупцією? Навіть тих суддів, хто не залазив у кишеню (а такі були!) мабуть заставлять це зробити, а отже й диктувати їм свої умови.

Після цього одразу хотілося б запитати новоспечену депутатку чи вона читала законопроект про бюджет на 2015 рік і ті зміни, які вносилися до податкового законодавства, чи її цікавили лише окремі пункти? Бо навіть хороші експерти-фінансисти ще до кінця не усвідомили про що йдеться у цих законах. Хоча всім зрозуміло, що дефіцит бюджету, який приймали під «чесне слово» прем’єр-міністра Яценюка, не менше 30 відсотків.

Нам стільки говорили про податкову реформу – а у висновку весь вантаж рятування бюджету і «затягування пасків» звалили на рядових громадян. Мало того, що при заморожуванні соцвиплат і зарплат, уряд вирішив ще й нагріти руки на податку на нерухомість. Адже платити доведеться за звичайні квартири, площа яких 60 кв. м і будинків –120. У такому житлі проживають навіть не середняки. З якого дива ці люди повинні наповнювати бюджет? Це і є відвертий рекет під «кришуванням» українського уряду! У нас є кого обкладати такими податками! Але народ, який ледве витягує від зарплати до зарплати, зробили солідарним із олігархами, які жирують і далі.

Хотілося б знати, чи передбачають зміни до законодавства дерегуляцію, адже бізнес і далі потерпає від контролюючих органів. Щоб наповнити цей бюджет, тиск лише посилиться. І про яке збільшення зарплат у бізнес-структурах може йти мова при такому курсі долара навіть якщо й зменшити соціальний податок? Та Яценюк подає це з неабияким пафосом. «Конверти» ще більш потовстішають. Певно, уряду вигідно і це: пенсії теж значно зменшаться.

Нас ще від президентських виборів постійно «зомбували» децентралізацією. Хоча мислячі люди прекрасно розуміли, що реально йдеться про федералізацію, яку протягнуть через зміни у Конституції. Нове законодавство підтвердило, що децентралізація – це саме те, чого давно вимагає Путін, а насправді... Минулорічний бюджет, підготовлений "донецькими ригами" і Азаровим, передбачав співвідношення доходів 80 до 20 (тобто на місцях залишалося 20 відсотків коштів), цьогорічний яценюківський передбачає залишати у місцевому бюджеті… 18 відсотків від доходів! Ось така вона децентралізація «по-новому»!

Про те, що олігархам «залізли у кишеню» можна було б говорити, коли приймалися б закони, які припинили б «офшорні схеми» – саме там захований не один державний бюджет! Але цього ми знову не побачили і не почули. І пані Тетяна цим теж, певно, пишається… А Майдан, якщо Тетяна Чорновол уже забула, вимагав саме деолігархізацію, тобто позбавлення можливості ховати податки і прибутки  в офшорах. І не лише на Кіпрі, чим нам намагаються замилити очі, а повсюди. Тоді українцям не треба приймати поспішно посеред ночі бюджети і ублажати МВФ, бо нам вистачило б власних коштів. Але, як бачимо, нове законодавство не зупинило «дерибану», а отже і зменшення боргів. Вони лише зростатимуть. Дуже влучно сказав економіст Андрій Новак, що бюджет-2015 – покарання українців за Майдан! Нам усім теж цим пишатися?

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com