Loading...
   

Підписка на RSS

Ваша електоронна пошта:

 

   
   
Європа

Іван Штефанець, член Європейського парламенту, розповів виданню NV.ua про важливість і проблеми взаємовідносин між Україною та ЄС.

З початку цього року Угода про асоціацію між Україною та ЄС запрацювало на повну силу. З цього моменту наша країни зняла практично всі обмеження для імпорту європейських товарів. Європа зробила це ще раніше.

Війна з Росією зробила Європейський Союз нашим основним торговельним партнером. Цим часто хизуються політики. І на папері це виглядає дуже гарно, а ось з точки зору реального бізнесу далеко не все так райдужно.

Підприємці стверджують, що європейський ринок далеко не такий відкритий, як вони очікували, а деякі взагалі не у захваті від того, що Європа відкрила двері для українських товарів.

Згідно нещодавнього дослідження Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, лише 28% опитаних підприємців вважають що угода з ЄС вплинула на них позитивно, 61% – не помітили різниці, 6% – скаржаться, що програли.

Що ж потрібно зробити для того, щоб змінити цю ситуацію? Для початку треба повністю гармонізувати стандарти українські порівняно з європейськими, для того щоб регуляторна база була ідентична, щоб не треба було робити багато домашньої роботи підприємствам, щоб перебудовувати свої виробництва для поставки товарів і послуг на ринки ЄС.

Член Європарламенту Іван Штефанець в інтерв'ю NV.ua розповів, що в Європі ще не розчарувалися остаточно Україною.

«Я не хочу сказати, що Європа зі свого боку робить усе правильно. Можна було б зробити набагато більше. Європа могла б бути більш відкритою адже Україна – це найважливіша країна для Європи, її найбільший сусід. Найважливіша країна з погляду зовнішньої політики. І наша взаємодія вкрай важлива. І не тільки для України, але й для Європи.» — зазначив Штефанець.

Коментуючі запитання про деякі обмеження для українських фірм він сказав:

«Але ми мусимо розуміти, що ми маємо використовувати європейські стандарти. Всі хто хоче потрапити на європейський ринок мусять відповідати європейським критеріям. Це реальність. І це є в Угоді про асоціацію.»

Головною ж проблемою у стосунках з ЄС залишається жахлива корупція в Україні.

Геннадій Боценюк

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com