Loading...
   

Підписка на RSS

Ваша електоронна пошта:

 

   
   
ВРУ

Поки хтось там в УП невпевнено кукурікає про війну в оточенні олігарха Порошенка, а розкручені фейсбучні блогери заробляють шмат бріоша на різниці між купівлею «лайків» на спеціфічних сайтах і гонорарах «спонсорів», такі ж да, українській Кнессет працює!

Офіційно це звучить так:

«Верховна Рада схвалила у першому читанні урядовий законопроект про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів.

Також Верховна Рада законодавчо закріпила курс України на членство в НАТО.»

Пісня про НАТО гарна й нова, це — рафінований популізм розрахований навіть не на український, а на російський лохторат. Скоріше за все, таке нікчемне, популістичне і відверто декларативне рішення було прийнято на прохання Кремля, а от про медичну реформу треба сказати пару слів. Найкращий допис зробив у Фейсбукі Євген Жовтяк:

«МЕДИЦИНУ ТРЕБА РЕФОРМУВАТИ, А НЕ РУЙНУВАТИ! Мені ці "реформатори", які лобіюють законопроект №6327, сидять в печінках ще з часів Горбачова! Колись директор заводу В.Шмаров (майбутній міністр оборони) на ракетобудівному заводі, де я працював, зробив перший кооператив, який на орендованих у заводу верстатах та робітниках виробляв для заводу ріжучий інструмент, який продавав заводу в десятки разів дорожче собівартості...
Ця ж ідеологія закладена у з\п 6327!
Чи потрібно реформувати українську охорону здоров'я? Безумовно потрібно!
Чи можна реформувати існуючу модель бюджетного фінансування державних і комунальних медичних закладів, взявши за зразок архаїчну модель соціального медичного страхування, яка була запроваджена в деяких європейських країнах 100 років тому в умовах 100% приватної КОНКУРЕНТНОЇ медицини і відсутності сучасної системи переказу коштів?
Категорично НІ!
Для реформування охорони здоров'я треба згадати заповідь Гіпократа "Не нашкодь!"
Отже модель "реформи" (з/п 6327), яка передбачає повну руйнацію існуючої системи і побудову за кошти платників податків приватної медицини має бути відкинута!
Україна потребує розробки сучасної модерної системи охорони здоров'я, яка враховує її теперішній стан і призведе до гарантованого покращенння якості охорони здоров'я!
Розробляючи її треба пам'ятати, що всі працюючі нині в світі моделі охорони здоров'я створювалися в умовах 100% приватної медицини. Але, наприклад, Німеччина часів Бісмарка, яка 130 років тому першою розпочала реформу 100% приватної медицини, до нашого часу прийшла із системою, де 50% лікарень - ДЕРЖАВНІ!
Нам же, заради ненаситності (одного чи декількох?) олігархів, пропонують повністю зруйнувати державну і комунальну медицину, всі бюджетні гроші віддавши на створення приватної медицини, щоб через 130 років медичні послуги у нас стали такими ж якісними і доступними, «як у них»!
А є ж варіант, нічого не руйнуючи, перейти:
ВІД
бюджетного фінансування державних і комунальних
медичних закладів
ДО
бюджетного фінансування Гарантованого пакету медичних послуг, що надаються повністю автономними від бюрократичного впливу державними і комунальними медичними закладами, яких самостійно обирають і самостійно, в режимі он-лайн, оплачують їхні послуги самі пацієнти!
Створити за рахунок цього висококонкурентну (між автономними від бюрократичного впливу медичними закладами) державну і комунальну медицину і лише після цього допустити до цієї конкуренції за бюджетні гроші, які нація витрачає на фінансування Гарантованого Законом Пакету медичних послуг, той приватний бізнес, який за свої (чи кредитні), а не за бюджетні, гроші, створить приватні медичні заклади.

А соцмережі гудуть як мертві бджоли про кнопкодавство ВРУ...

Геннадій Боценюк

Loading...

Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com